کد خبر: ۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه دوم بهمن ماه 1396
در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس ­جمهوری، گزارش وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روزهای اخیر و اغتشاشاتی که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیج شد، به هیئت وزیران ارایه گردید.
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» رییس ­جمهور ضمن تسلیت به خانواده­ های شهدای عزیز و اظهار همدردی با آنان، از مدیریت سنجیده و مدارای حداکثری نیروهای عملیاتی بویژه نیروی انتظامی قدردانی کرد.

دکتر روحانی اظهار داشت: برخوردهای خشونت ­آمیز و اهانت به پلیس که حافظ نظم و امنیت جامعه است را به هیچ وجه تحمل نمی­ کنیم.

وی ضمن احترام به همه عقاید و افکار و پذیرش تنوع­ های فکری و فرهنگی، رفتارهای خشونت آمیز از جانب هر گروهی را به شدت محکوم کرد.

رییس ­جمهور در ادامه، دستگاه­ های مسئول را با هدف تقویت انسجام و یکپارچگی ملی و افزایش وحدت و همگرایی، به بررسی و کند و کاو در ریشه­ های شکل­ گیری اینگونه حوادث مأمور کرد.

** در ادامه جلسه، سازمان برنامه و بودجه کشور نیز گزارشی از وضعیت اشتغال، به هیئت وزیران ارایه داد.

براساس این گزارش، از تعداد 835 هزار جویای کاری که در 9 ماهه سال جاری به جمعیت فعال کشور افزوده شده است، برای تعداد 819 هزار نفر آنان شغل ایجاد شده است.

همچنین از تعداد 374 هزار نفر زنانی که در 9 ماهه اول سال 96 به جمعیت شاغلین افزوده شده ­اند، برای 342 هزار نفر آنان نیز ایجاد اشتغال شده است که این دستاورد، گام بزرگی در پاسخگویی به نیاز اشتغال در کشور و کاهش میزان بیکاری است.

** تعرفه گوشت گوساله کاهش یافت

هیئت وزیران به منظور کاهش اثرات ناشی از تغییرات نرخ ارز، با کاهش تعرفه گوشت گوساله (سرد و منجمد) از 26 درصد به 12 درصد موافقت کرد.

** درخواست تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از مجلس

دولت طی لایحه­ ای، درخواست تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: