کد خبر: ۳۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای مفاد قانون هوای پاک، آیین نامه های اجرایی قانون مزبور را برای طرح و تصویب هیات وزیران ارایه نمود.
آیین نامه های مواد قانون هوای پاک

بر اساس قانون هوای پاک که در تاریخ 23 /5 /1396 به سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شده، سازمان مزبور موظف است ظرف مدت سه الی شش ماه حسب مورد، آیین نامه های مربوط به این قانون را تهیه و به تصویب هیات وزیران برساند که این مهم با توجه به تقارن زمانی با پایان دولت یازدهم و تحولات ابتدای دولت دوازدهم و همچنین ضرورت توجه کیفی و کمیت در تدوین آیین نامه های مذکور، هنوز امکان تحقق نیافته است.

لذا با توجه به اهمیت موضوع و ضرب الجل قانونی، به منظور تسریع در تصویب و ابلاغ آیین نامه های مورد اشاره، سازمان حفاظت محیط زیست درخواست نموده متون پیشنهادی ارایه شده از سوی سازمان مذکور (پیوست) جهت رسیدگی به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات وزیران ارجاع شود تا به صورت یک ماموریت ویژه پس از بررسی کارشناسی در کمیته تخصصی آن کمیسیون به طور مستقیم در دستور کار هیات دولت قرار گیرد.

همچنین سازمان مذکور درخواست نموده به منظور رسیدگی ویژه و سریع به موضوعات مورد اشاره، دستور لازم جهت معرفی نماینده یا نمایندگان ثابت و تام الاختیار به کلیه دستگاه های مربوط برای مشارکت فعال در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون صادر بشود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: