کد خبر: ۲۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه چهارم بهمن ماه 1396
مهمترین مصوبات جلسه امروز هیئت دولت : صدور مجوز برای سرمایه­ گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان خرامه/ اصلاح آیین­ نامه تشویق صادرکنندگان نمونه / تصویب اساسنامه سازمان فوریت­ های پیش بیمارستانی اورژانس کشور / موافقت با انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به حساب بدهی دولت /اصلاح اساسنامه شرکت عمران و بهسازی شهری ایران /الزام واردکنندگان محموله­ های چوب خام نسبت به اخذ مجوز از مراجع قانونی

** صدور مجوز برای سرمایه­ گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان خرامه

هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، با سرمایه ­گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شهرستان خرامه استان فارس موافقت کرد.

این تصمیم با هدف توسعه سرمایه ­گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته و ایجاد اشتغال اتخاذ شد.

این طرح که با ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تُن کاغذ از کربنات کلسیم اجرا خواهد شد، دارای اثرات زیست محیطی مثبت بوده و موجب جلوگیری از قطع بی­رویه درختان می­ شود.

همچنین تأمین کلیه مواد اولیه مورد نیاز این طرح از نقاط مختلف داخل کشور امکان­ پذیر است.

** آیین­ نامه نحوه تعیین قیمت فروش و اجاره و شرایط واگذاری ساختمان­ ها و اراضی مازاد آموزش و پرورش تصویب شد

دولت در راستای ایجاد فرصتی مناسب برای بهره‌مندی از توان بخش خصوصی در امر آموزش و پرورش، کم شدن هزینه‌ها و ایجاد درآمد مالی برای وزارت آموزش و پرورش، آیین‌نامه نحوه تعیین قیمت فروش و اجاره و شرایط واگذاری ساختمان‌ها و اراضی مربوط به قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را به تصویب رساند.

به موجب آیین ­نامه یاد شده، به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می ­شود، زمین و ساختمان های مازاد بر نیاز خود را مطابق قوانین و مقررات و مفاد این آیین‌نامه جهت راه‌اندازی مدارس غیردولتی به صورت اجاره یا فروش به مؤسسان مدارس مذکور واگذار کند.

** دولت آیین­ نامه تشویق صادرکنندگان نمونه را اصلاح کرد

هیئت وزیران با هدف ایجاد بستر مناسب به منظور تشویق صادرکنندگان نمونه و خنثی نمودن اثرات منفی تحریم‌ها ناشی از عدم انتقال ارز به کشور، با اصلاح آیین ­نامه تشویق صادرکنندگان نمونه موافقت کرد.

** اساسنامه سازمان فوریت­ های پیش بیمارستانی اورژانس کشور تصویب شد

دولت به منظور ساماندهی و یکپارچه­ سازی فرماندهی شبکه اورژانس پیش بیمارستانی (115)، اساسنامه سازمان فوریت­ های پیش بیمارستانی اورژانس کشور را به تصویب رساند.

** انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به حساب بدهی دولت

با تصویب هیئت وزیران، بدهی شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بانک ­های تجارت و سپه ناشی از تکالیف قانونی بابت اصل و سود تسهیلات دریافتی، به بدهی دولت منتقل و سرمایه دولت در شرکت مذکور معادل مبلغ بدهی انتقال یافته، افزایش یافت.

** دولت اساسنامه شرکت عمران و بهسازی شهری ایران را اصلاح کرد

هیئت وزیران با هدف تسهیل اقدامات، برنامه­ ها و سیاست­های مربوط به حوزه بهسازی و نوسازی بافت­ های ناکارآمد شهری، با اصلاح اساسنامه شرکت عمران و بهسازی شهری ایران موافقت کرد.

** واردکنندگان محموله­ های چوب خام ملزم به اخذ مجوز از مراجع قانونی شدند

دولت به منظور جلوگیری از ورود آفات و بیماری‌های نباتی از طریق واردات چوب، به عنوان یکی از تهدیدات عمده گونه‌های گیاهی و درختی جنگل های کشور، واردات محموله­ های چوب خام شامل گرده بینه، کاتین و چوب­ های گرد با قطر حداقل 8 سانتیمتر با پوست و چیپس چوب را منوط به دریافت مجوز از مراجع قانونی ذیربط کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: