کد خبر: 291
تاریخ انتشار: سه شنبه 1 تير 1395 - 16:21
هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهور، به آقای غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار جدید استان خوزستان رأی اعتماد داد و از خدمات جناب آقای مقتدایی استاندار پیشین قدردانی کرد.

رییس ­جمهور، استان خوزستان را از مهم­ترین و راهبردی­ترین استان­های کشور دانست که از جهات متعددی دارای اهمیت ویژه بوده و به علت برخورداری از ظرفیت­های فراوان، مستعد پیشرفت بیشتری است.

دکتر روحانی استاندار جدید را به دلیل دارا بودن تجربیات متنوع در استان و برخورداری از همراهی و اجماع نیروهای فعال استان، گزینه مناسبی برای این استان دانسته و ایشان را به اهتمام ویژه در حوزه اقتصاد و کشاورزی توصیه نمود.

وی همچنین از استاندار جدید خوزستان خواست که رعایت اعتدال در همه امور و استفاده از همه نیروهای شایسته و توجه به همه اقوام را نصب­ العین خود قرار دهد و تلاش کند که هیچ کس در استان احساس تبعیض نکند.

رییس­ جمهور پیگیری جدی مسئله ریزگردها را از جمله اولویت­ های استان دانست و دستگاه­های مسئول و استاندار را به تعامل با کشورهای منطقه برای حل مشکل در منشأ خارجی ریزگردها موظف کرد.

در ادامه جلسه، طرح جامع ساماندهی وضعیت تولید، فرآوری، بازار و مصرف شیر با هدف حمایت از دامداران و تقویت بخش غیردولتی، توسط هیات وزیران به تصویب رسید. بر این اساس، دولت وزارت جهادکشاورزی را موظف نمود نسبت به تشکیل صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور با مشارکت تمامی فعالین زنجیره مذکور حداکثر ظرف مدت شش ماه اقدام نماید. این وزارتخانه همچنین الگوی مطلوب زنجیره تولید شیر خام تا عرضه محصولات لبنی را به همراه سامانه موردنیاز برای تسهیل جریان وجوه و کالا در قالب بستر الکترونیکی بانک عامل طراحی نموده و بر استقرار و راه اندازی زنجیره مذکور در تمامی استان­ها نظارت خواهد کرد.

در این راستا، مبلغ چهار هزار و پانصد میلیارد ریال جهت تشکیل و افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور تا پایان سال 1399 اختصاص می­یابد.

همچنین به منظور حمایت از تولید فرآورده­های لبنی و بهبود کارکردهای صادراتی و با هدف افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت تولید شیرخام، تا سقف دو هزار میلیارد ریال بابت ارایه مشوق­ های صادراتی از محل اعتبارات قانون بودجه سال 1395 کل کشور اختصاص خواهد یافت.

تداوم توزیع شیر رایگان در مدارس و پیش­بینی حداقل سرانه یک کیلوگرم پنیر در سبد خانوارهای تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از جمله تصمیمات این جلسه بود.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف