کد خبر: ۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - یکشنبه دهم دی ماه 1396
مهمترین موضوعات مطرح شده در جلسه هیئت دولت:اصلاح اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه/ تمدید ضمانت­ نامه کلی برای لازم­ الاجرا شدن موافقتنامه مالی با هند/ تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه­ گذاری بین ایران و مجارستان

** اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه اصلاح شد

هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، با اصلاح اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه موافقت کرد.

** ضمانت­ نامه کلی برای لازم­ الاجرا شدن موافقتنامه مالی با هند تمدید می­ شود

هیئت وزیران با توجه به اتمام مهلت استفاده از قرارداد خط اعتباری با صندوق توسعه صادرات هند، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد به منظور تمدید مهلت قرارداد مذکور، به نمایندگی از سوی دولت برای لازم ­الاجرا شدن موافقتنامه مالی مربوط، نسبت به اصلاح ضمانتنامه آن اقدام نماید.

** لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه­ گذاری بین ایران و مجارستان

اعضای دولت با تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه­ گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مجارستان و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

تحکیم همکاری‌های اقتصادی در جهت تامین منافع متقابل هر دو طرف متعاهد، قاعده ­مند نمودن سرمایه‌گذاری در درون قلمرو طرف­ های متعهد، حفظ توازن کلّی حقوق و تعهدات بین سرمایه­ گذاران و دولت میزبان و ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه­ گذاری‌های سرمایه گذاران طرف‌های متعاهد در قلمرو یکدیگر از جمله اهداف موافقتنامه مذکور است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: