کد خبر: ۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - یکشنبه بیست و ششم آذرماه 1396
در آستانه سالروز ابلاغ منشور حقوق شهروندی رییس­ جمهور، جلسه امروز هیئت وزیران به ارایه گزارش دستگاه­ های اجرایی و بحث و بررسی پیرامون این موضوع اختصاص یافت.
رییس­ جمهور که ریاست جلسه امروز هیئت دولت را برعهده داشت، با بیان اینکه مردم باید در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را احساس کنند، کلیه دستگاه­ های اجرایی را به اهتمام ویژه در این باره توصیه کرد.

دکتر روحانی رفع تبعیضات ناروا و رعایت کامل حقوق اقوام، مذاهب و زنان را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد دستگاه­ های دولتی باید پیشگام در رعایت این حقوق باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: اگرچه رعایت کامل حقوق شهروندی به نهادها و قوای دیگر هم مربوط می­ شود ولی قوه مجریه باید خود در اجرای منشور پیشگام باشد و در حیطه اختیارات قانونی خود، با تعرض به حقوق مردم مقابله کند.

رییس ­جمهور تصریح کرد: حق دسترسی به اطلاعات، حق اقتصاد شفاف و رقابتی، حق اشتغال و کار شایسته، برخی از مواد مهم 22 گانه در منشور حقوق شهروندی است که تحقق آنها، پیگیری جدی برای رفع موانع را می­ طلبد.

دکتر روحانی در پایان، از همه دستگاه­ های اجرایی خواست که در نخستین سالگرد ابلاغ منشور حقوق شهروندی، گام نخست خود در این مسیر را به مردم گزارش کنند.

** در ادامه، هیئت وزیران با اختصاص مبلغ دو هزار و یکصد و هفت میلیون ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی و شهری، تعمیر اماکن مسکونی شهری و روستایی و تأمین لوازم خانگی و سایر هزینه ­های ضروری با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری برای آسیب­ دیدگان ناشی از زلزله استان کرمان موافقت کرد.

همچنین پرداخت کمک بلاعوض جهت احداث 3 هزار واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد 60 میلیون ریال و احداث 1612 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد 50 میلیون ریال، تعمیر هزار واحد مسکونی شهری و روستایی و واحدهای تجاری به ازای هر واحد 20 میلیون ریال و تأمین لوازم خانگی 4612 واحد مسکونی آسیب دیده به ازای هر واحد 20 میلیون ریال مورد تصویب دولت قرار گرفت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: