کد خبر: ۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
به موجب تصمیم هیئت وزیران، سقف تسهیلات اعطایی برای بازسازی 11 هزار واحد مسکونی روستایی خسارت دیده از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان و سقف تسهیلات برای بازسازی 4500 واحد مسکونی شهری از 35 میلیون تومان به 40 میلیون تومان افزایش یافت.

** سقف تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری زلزله زده در کرمانشاه افزایش یافت

سومین جلسه فوق ­العاده هیئت دولت به منظور ادامه بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور و تبصره ­های آن، امروز صبح به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس ­جمهوری برگزار شد.

در این جلسه، هیئت وزیران با افزایش سقف تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری آسیب دیده ناشی از زلزله اخیر استان کرمانشاه موافقت کرد.

دولت این تصمیم را در راستای سفر معاون اول رییس ­جمهوری به استان کرمانشاه و بازدیدهای میدانی از مناطق زلزله زده این استان و بررسی و برآورد خسارات وارده به واحدهای مسکونی اتخاذ کرد.

به موجب تصمیم هیئت وزیران، سقف تسهیلات اعطایی برای بازسازی 11 هزار واحد مسکونی روستایی خسارت دیده از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان و سقف تسهیلات برای بازسازی 4500 واحد مسکونی شهری از 35 میلیون تومان به 40 میلیون تومان افزایش یافت.

دولت در ادامه، با اختصاص مبلغ 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و مبلغ 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت برای جبران خسارت واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله استان کرمانشاه موافقت کرد.

هیئت وزیران همچنین مبلغ 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای جبران خسارت واحدهای کشاورزی آسیب­‌دیده اختصاص داد.

دولت به منظور پرداخت کمک بلاعوض برای احشام تلف شده در زلزله استان کرمانشاه مصوب کرد مبلغ 180 میلیارد ریال برای جبران خسارت به 30 هزار رأس دام سبک تلف شده (برای هر رأس دام مبلغ 6 میلیون ریال) و مبلغ 30 میلیارد ریال برای جبران خسارت به یک هزار رأس دام سنگین تلف شده (برای هر رأس دام سنگین مبلغ 30 میلیون ریال) اختصاص یابد.

هیئت وزیران در ادامه جلسه، به بررسی تبصره ­های باقی­مانده از لایحه بودجه سال 1397 کل کشور پرداخت و تعداد دیگری از آنها را به تصویب رساند.

براساس یکی از تبصره ­های یاد شده، مبلغ یکصد میلیارد تومان تنخواه برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در اختیار وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران) قرار گرفت.

با تصویب دولت همچنین مبلغ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت سهم خود و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص یافت.

به موجب یکی دیگر از تبصره­ های مصوب لایحه بودجه سال 97 کل کشور، دولت با اختصاص مبلغ یکصد میلیارد تومان جهت پیشگیری و مهار بیماری­ های واگیر دامی و بیماری­ های مشترک بین انسان و دام، مایه­ کوبی دام­ ها و بهداشت فرآورده­ های دامی موافقت کرد.

تعیین ماهانه کمک معیشت به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معصر و نیز الزام بانک­ها و مؤسسات اعتباری به منظور اعطای تسهیلات قرض ­الحسنه ازدواج برای هریک از زوج­ ها به میزان 10 میلیون تومان با دوره بازپرداخت 4 ساله از مجموع منابع در اختیار پس‌­انداز جاری و سپرده قرض ­الحسنه بانک ­ها، از دیگر تبصره ­های مصوب لایحه بودجه سال 97 کل کشور توسط دولت بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: