کد خبر: ۲۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - یکشنبه چهاردهم آبان 1396
دکتر روحانی، امنیت ایران در شرایط وجود التهابات در منطقه را مرهون اهتمام مسئولین امنیتی، سیاست اعتدال دولت یازدهم و تلاش برای حفظ عدالت و برابری بین مذاهب و افزایش امید و اعتماد اقوام و مذاهب به سیاست­ های نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و بر حفظ تعادل و عدالت در میان همه شهروندان تأکید نمود.

** دولت به استانداران پیشنهادی دو استان کشور رأی اعتماد داد

جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، با رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران پیشنهادی استان­ های سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری همراه بود.

بر این اساس، آقایان سید دانیال محبی و اقبال عباسی به ترتیب به عنوان استانداران استان های سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری منصوب شدند.

هیئت وزیران همچنین از استانداران سابق این استان ­ها تشکر کرد.

رییس ­جمهور رأی قاطع هیئت وزیران به استانداران جدید را فرصتی بزرگ برای توسعه و پیشرفت استان و خدمت به مردم دانست.

دکتر روحانی امنیت ایران در شرایط التهابات در منطقه را در کنار اهتمام مسئولین امنیتی، مرهون سیاست اعتدال دولت یازدهم و تلاش برای حفظ عدالت و برابری بین مذاهب و افزایش امید و اعتماد اقوام و مذاهب به سیاست­ های نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و بر حفظ تعادل و عدالت در میان همه شهروندان تأکید نمود.

وی موقعیت جغرافیایی و مرزی سیستان و بلوچستان را از حیث دسترسی به آب­های آزاد، امکان توسعه ترانزیت بین آسیا، اروپا و آفریقا را سبب اهمیت ویژه این استان ذکر کرد.

رییس ­جمهور استان سیستان و بلوچستان را از لحاظ استراتژیک به پیشانی کشور تشبیه کرد و با بیان اینکه توسعه این استان از اهمیت ویژه ­ای برخوردار است، بر ادامه طرح ­های مفید از جمله گازرسانی به زاهدان که در دولت یازدهم آغاز شد و نیز انتقال گاز به زابل در آینده تأکید کرد.

دکتر روحانی در ادامه، از استان چهارمحال و بختیاری نیز به عنوان بام ایران یاد کرد و با برشمردن طبیعت خوب و جاذبه­ های فراوان این استان، بر توسعه گردشگری داخلی و خارجی در جهت رونق اقتصادی و توسعه اشتغال تأکید کرد.

وی همچنین توسعه داروهای گیاهی و صنایع دانش ­بنیان را از دیگر محورهای توسعه این استان ذکر کرد و استانداران را بر بکارگیری زنان و جوانان در مسئولیت­ های مناسب در دو استان سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری توصیه نمود.

** جرایم مندرج در قانون حفاظت و بهره‌­برداری از جنگل­ ها و مراتع اصلاح شد

همچنین هیئت دولت با هدف بازدارندگی از تخلف یاکاهش جرایم تخریب جنگل­ ها و حفاظت از ذخایر و منابع طبیعی کشور، با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اصلاح و بروز رسانی جرایم مندرج در قانون حفاظت و بهره ­برداری از جنگل ­ها و مراتع موافقت کرد.

بریدن، ریشه ­کن کردن، سوزاندن هر اصله نهال و درخت و تهیه هر مترمکعب چوب، هیزم و زغال از آن، از جمله جرایمی است که برای آن مجازات نقدی تعیین شد.

همچنین اصلاح جرایم نقدی از قبیل بریدن و ریشه­ کن کردن بوته ­ها و خارهای مناطق بیابانی و کویری، چرای غیرمجاز در محدوده­ های تعیین شده، کت زدن، پی زدن و روشن کردن آتش در تنه انواع درخت جنگلی، از دیگر موارد اصلاحی مربوط به جرایم مندرج در قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل­ ها و مراتع است.

** ایران و یونان در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی با یکدیگر همکاری می­ کنند

در ادامه هیئت وزیران با صدور مجوز به وزارت جهاد کشاورزی برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری یونان موافقت کرد.

** تهاتر مطالبات و بدهی­ های شرکت مپنا با سازمان­ های خصوصی­ سازی و امور مالیاتی کشور

با تصویب هیئت وزیران، مطالبات شرکت مدیریت پروژه ­های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) بابت مطالبات شرکت­ های تابعه شامل شرکت تولید برق پرند مپنا، شرکت تولید برق سنندج مپنا و شرکت تولید برق توس مپنا از شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اصل بدهی شرکت مذکور‌ به سازمان­های امورمالیاتی کشور و خصوصی‌سازی تهاتر شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: