کد خبر: ۲۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه دهم آبان ماه 1396
موضوعات مورد بررسی در جلسه امروز هیئت دولت: تصویب مواد دیگری از لایحه سازمان نظام رسانه­ ای جمهوری اسلامی ایران/ اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در خراسان رضوی/ برقراری مقررات لغو روادید بین دولت­ های ایران و کوبا/ اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح ­های نمایندگان مجلس

** مواد دیگری از لایحه سازمان نظام رسانه­ ای جمهوری اسلامی ایران تصویب شد

هیئت دولت در جلسه امروز صبح خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس ­جمهوری، مواد دیگری از لایحه سازمان نظام رسانه ­ای جمهوری اسلامی ایران را بررسی و به تصویب رساند.

لایحه سازمان نظام رسانه ­ای در راستای تحقق فضای رسانه ­ای مطلوب برای کشور، ارتقای کیفیت فضای کسب و کار رسانه­ ای و با هدف تأمین حقوق کنشگران حوزه رسانه، تهیه شده و پاسخی است به نیاز به یک سازمان غیردولتی در حوزه رسانه که تنظیم کننده فعالیت­ های حرفه ای روزنامه­ نگاری در جامعه باشد. از سوی دیگر نیاز به تأمین موازنه ­ای میان آزادی بیان و مسئولیت اجتماعی اهمیت این لایحه را دوچندان می­ سازد.

این لایحه که با تشکیل جلسات کارشناسی متعدد و با حضور مدیران فرهنگی و صاحبنظران دانشگاهی تهیه شده، در چشم­ انداز خود اهدافی از جمله تنظیم فعالیت­ های حرفه ­ای این حوزه توسط خود روزنامه­ نگاران، فراهم آوردن زمینه برای تدوین اخلاق حرفه روزنامه ­نگاری، ایجاد فضای رقابتی سالم در حرفه روزنامه­ نگاری و هویت بخشی به این حرفه، ممانعت از ورودهای غیرحرفه ­ای به حرفه روزنامه­ نگاری و ارتقای رفاه روزنامه ­نگاران را دنبال می­ کند.

** اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در خراسان رضوی

همچنین هیئت دولت با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت­ دیده ناشی از سیل اخیر و سایر حوادث غیر مترقبه در استان خراسان رضوی موافقت کرد.

بر این اساس، مبلغ 19 میلیارد و 350 میلیون ریال اعتبار برای تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده و مبلغ 31 میلیارد و 230 میلیون ریال به عنوان تسهیلات بانکی به آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در این استان اختصاص یافت.

** برقراری مقررات لغو روادید بین دولت­ های ایران و کوبا

درادامه هیئت وزیران با برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه­ های سیاسی، خدمت و رسمی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کوبا به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

** اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح ­های نمایندگان مجلس

درپایان دولت در ادامه جلسه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح­ های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: