کد خبر: 258
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 13:43
هیات وزیران در تاریخ 26 خرداد ماه 1395 به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد
هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهور، به بررسی گزارش وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح درخصوص اهم برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در راستای اطفاء حریق هوایی در عرصه های طبیعی کشور و نیز معرفی طرح جامع اطفاء حریق در این عرصه ها شامل مراحل پیشگیری از حریق، کشف و شناسایی، اطفاء حریق و عملیات بعد از اطفاء پرداخت و رسیدگی به آن را به ستاد مدیریت بحران محول نمود.
به گزارش این وزارتخانه تعریف و ایجاد پل ارتباطی برای اطلاع رسانی از حوادث آتش سوزی و اقدام به موقع برای اعزام بالگرد، انجام عملیات اطفاء حریق هوایی در سال 94، آماده سازی هواپیمای ایلوشین با ظرفیت پاشش آب به میزان 40 تن، طراحی و ساخت مخازن و بسکت های ویژه بالگرد و هواپیما، تعریف سامانه پایش و هشدار با استفاده از پهباد و حسگرهای استقراری و هماهنگی برای تأمین و نصب این اقلام در مناطق هدف، برنامه ریزی آموزش خلبانان و تیم های ویژه اطفاء حریق هوایی، پیش بینی و تعریف سامانه هدایت خلبان در حین عملیات جهت تشخیص دقیق آتش و قابلیت عملیات اطفاء در شب که به تدریج روی بالگردها و هواپیما نصب خواهد شد، از اهم اقدامات این و زارت در موضوع اطفاء حریق بوده است.
در ادامه، دولت آیین نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند. در آیین نامه مذکور، نحوه انتشار اسناد خزانه اسلامی و پرداخت هزینه های مربوط به آن و نیز کیفیت داد و ستد آنها و نیز چگونگی پرداخت مطالبات پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف حساب مشخص شده است.
با تصویب دولت، مبلغ پنجاه و یک هزار و دویست و چهل و هفت میلیارد و دویست و پانزده میلیون ریال از بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال 1393، به عنوان بدهی دولت به بانک کشاورزی منظور می شود.
لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‏المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن، از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه امروز تصویب شد. این کنوانسیون در راستای اهمیت و لزوم ایجاد نظام مؤثر حمایت از ارقام گیاهی در کشورهای متعاهد و یکسان سازی فرآیند ثبت ارقام جدید گیاهی در کشورهای عضو فعالیت می کند.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف