کد خبر: ۲۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶
سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه‌ای اعلام نمود وزارتخانه‌ها، سازمان ها و دوایر دولتی و غیردولتی می‌توانند به منظور تأمین بخشی از منابع مالی خود، نسبت به واگذاری وسایل نقلیه در اختیار آن نهادها، از طریق مزایده اقدام نمایند.
تعیین شرایط سنی جدید برای واگذاری خودروهای سنگین و سبک کلیه ارگان ها وزارتخانه ها و سازمان ها و دوایر دولتی از طریق مزایده .

سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه‌ای اعلام نمود وزارتخانه‌ها، سازمان ها و دوایر دولتی و غیردولتی می‌توانند به منظور تأمین بخشی از منابع مالی خود، نسبت به واگذاری وسایل نقلیه در اختیار آن نهادها، از طریق مزایده اقدام نمایند. بخش قابل توجهی از این خودروها با پیمایش‌های زیادی مواجه بوده و اکثراً به لحاظ مسایل فنی، ایمنی و زیست محیطی با نواقص و مشکلاتی مواجه هستند، از سویی دیگر با توجه به شرایط سن فرسودگی مصوب، غالباً یک الی سه سال قبل از رسیدن به سن فرسودگی، از طریق مراجع فوق الاشاره واگذار شده و عملاً چرخه تردد این قبیل خودروها که عمدتاً به لحاظ فنی و زیست محیطی فرسوده و مستهلک هستند، مجدداً تکرار می‌گردد.

لذا آن سازمان به منظور ساماندهی این قبیل خودروها، پیشنهاد زیر را جهت بررسی با قید فوریت به هیئت دولت ارایه نموده است:

واگذاری کلیه خودروهای سنگین و نیمه سنگین دیزلی (اعم از اتوبوس، مینی بوس، کامیون، کامیونت) با عمر بیش از 15 سال و یا 000 /400 کیلومتر کارکرد و خودروهای سواری بنزینی و دوگانه سوز (سواری، وانت، ون) با عمر بیش از 10 سال و با 000 /200 کیلومتر کارکرد از طریق کلیه ارگانها، وزارتخانه ها، سازمان ها و دیوایر دولتی و غیردولتی ممنوع می‌باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: