کد خبر: ۲۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزارت نیرو اعلام داشته است از آنجاکه صنعت برق به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم و حیاتی نقش عمده‌ای در توسعه و آبادانی کشور دارد . یکی از راهبردهای مهم در این صنعت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمند سازی شبکه برق به منظور ...
اصلاح اساسنامه و تغییر نام شرکت سهامی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) به شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیرو (سهامی خاص)وزارت نیرو اعلام داشته است از آنجاکه صنعت برق به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم و حیاتی نقش عمده‌ای در توسعه و آبادانی کشور دارد . یکی از راهبردهای مهم در این صنعت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمند سازی شبکه برق به منظور افزایش قابلیت اطمینان ، افزایش بهره‌وری از تاسیسات موجود ، جلوگیری ار اتلاف انرژی و در نهایت ارایه خدمات مطلوبتر به جامعه است.

لذا با توجه به اهمیت موضوع ضروری است اقدامات و پروژه‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمند سازی شبکه برق از طریق یک شرکت تخصصی در وزارت نیرو پیگیری شود بر این اساس این وزارت به استناد ماده (13) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی مصوب 1386 و ماده واحده قانون استفساریه در خصوص اختیار اصلاح اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات دولتی وابسته به دولت مصوب 1377، تغییر نام شرکت سهامی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) به شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیرو (سهامی خاص) را اصلاح و برخی از مواد اساسنامه را به شرح زیر تنظیم کرد و برای سیر مراحل تصویب به هیئت وزیران ارسال نمود.

 

جوابیه دفتر هیأت دولت به پیشنهاد فوق به شرح ذیل می باشد 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: