کد خبر: ۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
پس از اعلام موافقت کتبی شرکت پخش با احداث جایگاه جدید، تأیید محل احداث آن در محیط‌های شهری و در حریم جاده‌های بین شهری، با رعایت استاندارد تعیین محل احداث جایگاه و نیز مقررات کاربری اراضی به ترتیب بر عهده شهرداری‌ها و ...
حمایت از نوسازی، ایمن سازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه های سوخت CNG کشور

هیئت وزیران در جلسه 1 /5 /1396 آیین ­نامه نحوه تأمین ایمنی جایگاه­ های عرضه فرآورده ­های نفتی و گاز طبیعی فشرده به خودروها را تصویب کرد.

طبق ماده 2 این آیین نامه، سازمان استاندارد، مسئولیت تهیه و ابلاغ استانداردهای مصوب تأسیسات انواع جایگاه‌ها را بر عهده دارد و هر جایگاه‌دار مکلف است فقط از تأسیسات مورد تأیید سازمان استاندارد در جایگاه خود استفاده کند.

همچنین به موجب ماده 4، مسئولیت ایمنی هر جایگاه، با جایگاه‌دار است. این مسئولیت شامل اجرای استاندارد طراحی ایمن جایگاه‌ها، به کارگیری تأسیسات استاندارد در جایگاه، رعایت ماده (87) قانون کار و مقررات بهره برداری ایمن از جایگاه با داشتن گواهی ایمنی معتبر می‎‌باشد.

به استناد ماده 5، مجوز احداث و سپس مجوز بهره برداری از جایگاه توسط شرکت پخش صادر می‌شود. صدور مجوز بهره‌برداری از هر جایگاه و تمدید آن، منوط و مشروط به ارائه گواهی ایمنی جایگاه، توسط جایگاه­دار می‌باشد.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: