کد خبر: ۲۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> پیشنهاد
وزارت جهاد کشاورزی مکلف است حداکثر تا پانزدهم شهریور ماه هر سال متناسب با شرایط تولید، نوع محصول و وضعیت بازار، قیمت تضمینی سال آینده محصولات کشاورزی و دامی که قابل عرضه در بورس کالا است را برای تصویب به هیئت‌وزیران پیشنهاد نماید.
1تعیین قیمت تضمینی محصولات ذرت و جو و برنج به منظور عرضه در بورس کالای ایران- براساس ماده (2) آیین‌نامه اجرایی ماده (33) قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب 1389- وزارت جهاد کشاورزی مکلف است حداکثر تا پانزدهم شهریور ماه هر سال متناسب با شرایط تولید، نوع محصول و وضعیت بازار، سال آینده محصولات کشاورزی و دامی که قابل عرضه در بورس کالا است را برای تصویب به هیئت‌وزیران پیشنهاد نماید.

2- همچنین براساس تبصره (1) ماده (2)یادشده وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری بورس کالا تا پایان اردیبهشت ماه هر سال نسبت به تهیه فهرست محصولات کشاورزی قابل معامله در بورس کالا اقدام نماید.

3- وزارت جهاد کشاورزی باعنایت به مراتب فوق پیش‌نویس تصویب‌نامه مذکور که به منظور عرضه سه کالای ذرت، جو و برنج در بورس کالا برای سال 1396 تهیه شده است را برای طرح و تصویب در هیئت‌وزیران ارایه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: