کد خبر: ۲۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استناد به احکام فوق و بنا به نیازهای جدید این وزارت در اجرای سیاست های کلی سلامت و توسعه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه تحول سلامت، پیشنهاد اصلاح اساسنامه شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور را برای سیر مراحل تصمیم‏ گیری به هیئت دولت ارائه نموده است.
اصلاح اساسنامه شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور

1- بر اساس مصوبه شورای‌عالی اداری در تاریخ ۲۴ /۱۲ /۱۳۸۳ شرکت سهامی دارویی کشور در شرکت پخش فرآورده های پزشکی ایران ادغام شده و شرکت سهامی دارویی و تجهیزات پزشکی تشکیل شده است.

2- اساسنامه شرکت یاد شده نیز به استناد ماده (۷) قانون برنامه چهارم توسعه کشور در سال 1386 تصویب و در سال 1390 اصلاح شده است.

3- طبق بند "الف" ماده (13) اساسنامه این شرکت، "اتخاذ تصمیم نسبت به هر تغییر یا اصلاح اساسنامه برای ارایه به هیئت‌ وزیران"، از وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت اعلام شده است.

4- طبق ماده واحده قانون استفساریه درخصوص اختیار اصلاح اساسنامه سازمان ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت - مصوب 1377- "هرگونه تغییر یا اصلاح اساسنامه‌هایی که به موجب تصویب مجلس شورای اسلامی به هیأت دولت واگذار شده است

5- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استناد به احکام فوق و بنا به نیازهای جدید این وزارت در اجرای سیاست های کلی سلامت و توسعه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه تحول سلامت، پیشنهاد اصلاح اساسنامه شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور را برای سیر مراحل تصمیم‏ گیری به هیئت دولت ارائه نموده است.

بر اساس این پیشنهاد اساسنامه شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور موضوع تصویب نامه شماره 122625/ت38080هـ مورخ 2 /8 /1386 و تصویب نامه شماره 26915/ت44782هـ مورخ 16 /2 /1391 به شرح زیر اصلاح می گردد:

اصلاح اساسنامه شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: