کد خبر: ۲۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه بیست و یکم تیرماه 1396
مهمترین موضوعات مورد بررسی:گزارش بانک مرکزی از مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز/ اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان تهران/ سازمان برنامه و بودجه به عضویت کارگروه بررسی سامانه تدارکات الکترونیکی پیوست

سایت اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت؛ هیئت وزیران امروز چهارشنبه بیست و یکم تیرماه 1396 به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری،تشکیل جلسه داد.

 ** گزارش بانک مرکزی از مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز

در ابتدای جلسه هیئت وزیران با بررسی گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز همراه بود.

بانک مرکزی در گزارش خود، از تشکیل صندوق ضمانت سپرده ­ها به عنوان امکان مناسبی برای تضمین سپرده ­ها در بانک­ ها و مؤسسات مجاز در آینده یاد کرده که حمایت لازم از سپرده­ های مردم را فراهم کرده است.

همچنین درباره مشکلات اخیر بوجود آمده برای برخی از مؤسسات یاد شده، با تصمیم­ گیری­ ها و هماهنگی­ های بعمل آمده، مشکلات سپرده­ گذاران به تدریج حل و فصل خواهد شد.

** اختصاص بیش از 160 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان تهران

سپس با تصویب دولت، مبلغ 166 میلیارد و 60 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش­ های خسارت دیده ناشی از سیل اخیر در استان تهران اختصاص یافت.

تسهیلات یاد شده همچنین صرف کمک بلاعوض برای بازسازی 56 واحد مسکونی شهری و 76 واحد مسکونی روستایی خواهد شد.

** سازمان برنامه و بودجه به عضویت کارگروه بررسی سامانه تدارکات الکترونیکی پیوست

هیئت وزیران در ادامه جلسه، با عضویت سازمان برنامه و بودجه کشور در کارگروه بررسی سامانه تدارکات الکترونیکی موافقت کرد.

لازم به ذکر است کارگروه یاد شده به موجب مصوبه دولت برای حل مشکلات دستگاه ­های اجرایی استفاده کننده از سامانه تدارکات الکترونیکی به منظور انجام معاملات خود اعم از خرید، مناقصه و مزایده در اردیبهشت ماه سال جاری تشکیل شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: