کد خبر: ۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶
دولت در بازسازی واحدهای مسکونی افرادی که سرپرست خود را در مخاطرات طبیعی از دست داده اند به منظور عملیاتی نمودن این تصمیم پیشنهاد ذیل را جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نمود.
جبران خسارت و تأمین هزینه های ناشی از بازسازی واحدهای مسکونی افرادی که در اثر مخاطرات طبیعی سرپرست خود را از دست می دهند.وزارت کشور پیرو سخنرانی مورخ 25 /1 /1396 ریاست محترم جمهور در جمع مردم آسیب دیده از سیل در آذربایجان شرقی مبنی بر مسئولیت دولت در بازسازی واحدهای مسکونی افرادی که سرپرست خود را در مخاطرات طبیعی از دست داده اند به منظور عملیاتی نمودن این تصمیم پیشنهاد ذیل را جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نمود .

براساس این پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی (بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ) موظف است با همکاری وزارت کشور از محل منابع ماده ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 1393- نسبت به بازسازی واحدهای مسکونی افرادی که در اثر مخاطرات طبیعی سرپرست خود را از دست می دهند. (براساس استانداردهای موجود) اقدام نماید.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است نسبت به تأمین منابع اعتباری لازم بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت بحران کشور، اقدام نماید.

نکته : این پیشنهاد هم اکنون در کمیسیون امور زیربنایی ، صنعت و محیط زیست هیئت دولت در دست بررسی است و پس از رفع ایرادات قانونی وارده به آن در جلسه علنی هیئت دولت جهت سیر مراحل تصویب مطرح خواهد گردید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: