کد خبر: ۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه بیست و چهارم خرداد 1396
تصویب لایحه اعلام نسخ قوانین مرتبط با امور هواپیمایی کشوری/ اصلاح تصویب­ نامه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز

** جلسه هیئت دولت صبح امروز به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد.

در ابتدای جلسه، رییس­ جمهور فرا رسیدن ایام شهادت امیر مؤمنان حضرت علی (ع) را به عاشقان آن حضرت و پیروان خاندان رسالت تسلیت گفت.

دکتر روحانی با بیان اینکه شب­های قدر شب­های نزول ملائک و رحمت خداوند و شب تعیین سرنوشت و پیوند عمیق با خالق و شکوه عبادت است، برگزاری اجتماعات باشکوه مردم به مناسبت این شب­ ها و سوگواری مولای متقیان را از جلوه ­های باشکوه ایمان و عشق به اهل بیت پیامبر در میان مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که همگان بتوانیم راه و مسیر آن امام بزرگوار را پیروی کنیم.

** لایحه اعلام نسخ قوانین مرتبط با امور هواپیمایی کشوری به تصویب رسید

هیئت وزیران در راستای تنقیح و تدوین مقررات به منظور جلوگیری از انباشت قوانین و دسترسی هرچه بهتر به قواعد معتبر مبتنی بر آخرین اراده قانون گذار، با لایحه اعلام نسخ قوانین مرتبط با امور هواپیمایی کشوری موافقت کرد.

در لایحه مذکور، کلیه قوانین با موضوع «هواپیمایی کشوری»، شناسایی و گردآوری گردیده و قوانینی که منسوخ و فاقد اعتبار بوده‌اند در چهار گروه منسوخ ضمنی، منتفی با اجرای قانون، منسوخ صریح و منتفی با انقضای زمان، دسته‌بندی و به همراه علت نسخ و عدم‌اعتبار آنها ارایه شده است.

** تصویب­ نامه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد

با تصویب هیئت وزیران، مصوبه مربوط به شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد.

بر این اساس، شرکت­ های اکتشاف و تولید که صددرصد سهام آنها متعلق به اشخاص ایرانی است و بنا بر ضرورت­ های عملیاتی در خارج از ایران به ثبت رسیده­اند (مانند شرکت­های پتروپارس و پتروایران) با تشخیص و تأیید وزارت نفت به عنوان شریک ‏شرکت ‌های معتبر نفتی خارجی حضور دارند و با حضور در فرآیند اجرای قرارداد، امکان انتقال و توسعه دانش فنی و مهارت‌ های مدیریتی و مهندسی مخزن به آنها میسر
می­گردد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: