کد خبر: ۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
سوابق تحصیلی:
مهندسي برق الكترونيك از دانشگاه اميركبير،كارشناسي ارشد مديريت از دانشگاه تهران و دكتراي مهندسي صنايع با گرايش سيستم و بهره وري از دانشگاه علم و صنعت ايران 
سوابق کاری:
دكتر علي عسكري علاوه بر حضور در جبهه هاي جنگ در دوران دفاع مقدس، مدتي در عرصه هاي مديريتي در حوزه صنايع هوا و فضا خدمت كرده و پس از آن منشاء خدمات ارزنده‌اي در بخش هاي مختلفي بود كه مشاور دبير خانه شوراي انقلاب فرهنگي، معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، مدير عامل مراكز  ايرانگردي و جهانگردي، مشاور رئيس جمهور(1373)، مدير عامل بنياد فرهنگي پژوهشي غرب شناسي، معاون آموزشي سازمان و رئيس دانشكده صدا و سيما(1382)، معاون توسعه و فناوري صدا و سيما و همچنين مشاور رئيس قوه قضاييه بخشي از تجارب مديريتي اوست.
تالیفات :
از دكتر علي عسگري كتاب‌ها و مقالات متعددي در حوزه‌هاي رسانه، مديريت و فناوري، توليد در كلاس جهاني و الگوي نظام اسلامي به چاپ رسيده است.

 
 حکم انتصاب آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسکری به ریاست سازمان صدا و سیما
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حکمی با پذیرش استعفای آقای محمد سرافراز و تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ ایشان، آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسکری را به ریاست سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
متن حكم رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم
جناب آقاي دكتر عبدالعلي علي‌عسكري دام توفيقه
نظر به استعفاي جناب آقاي محمّد سرافراز و با تشكر از تلاشهاي انقلابي و ارزشيِ دلسوزانه‌ي ايشان كه هرگز نبايد فراموش شود، جنابعالي را كه برخوردار از پيشينه انقلابي و تجربيات مديريتي در رسانه ملّي، هستيد، به رياست سازمان صداوسيما منصوب مي‌كنم.
آنچه بايد توصيه شود، در حكم اينجانب به جناب آقاي سرافراز به تفصيل آمده است. لذا مؤكداً سفارش مي‌كنم به برنامه‌ريزي، رعايت راهبردهاي كلان، جذب و حفظ و تربيت نيروهاي انقلابي و كارآمد و حضور مؤثر در فضاي مجازي اهتمام بورزيد و به خداي متعال توكل و اعتماد كنيد.
توفيقات شما را از درگاه ربوبي مسألت مي‌كنم.
سيّد علي خامنه‌اي
22ارديبهشت 1395
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون