کد خبر: ۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> پیشنهاد
همایش دو سالانه ICOPMAS به عنوان یکی از رویدادهای مهم علمی در کشور و منطقه خلیج فارس، فضایی مناسب جهت بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات میان متخصصین مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از کشورهای مختلف و اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی، فنی و تجربی آنها ایجاد می نماید.
مجوز برگزاری سیزدهمین  همایش بین المللی سواحل بنادر و سازه های دریایی( 2018- ICOPMA )

وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده است که ؛ دوازدهمین دوره همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS2016) به مدت سه روز از تاریخ 10 لغایت 12 آبان ماه سال 1395 در محل هتل المپیک تهران با مشارکت سازمان ها، دانشگاه ها، پیمانکاران و مهندسین مشاور داخلی و خارجی، فرهیختگان و اساتید بین المللی با تاکید بر تقویت همکاری های فنی و تخصصی میان تمامی کشورها، علی الخصوص کشورهای ساحلی منطقه و با حضور بیش از 1200 نفر از دانش پژوهان و دست اندرکاران 37 کشور جهان برگزار گردید. از مهمترین ویژگی های همایش مذکور می توان به هماهنگی و همکاری همه جانبه ارگان های دریایی در برگزاری این رویداد بین المللی، ایجاد فضای تعامل مناسب جهت تسهیل ارتباط جهانی، ارتقای کیفیت تجهیزات و فناوری و مدیریت در این عرصه اشاره نمود. همایش فوق بنا به اذعان شرکت کنندگان داخلی و خارجی از نظر محتوی و سطح علمی و اجرایی در مقایسه با همایش های مشابه بین المللی، جز یکی از پنج همایش برتر دنیا در زمینه دریایی می باشد.

حمایت معنوی برخی از سازمان های معتبر بین المللی از جمله انجمن بین المللی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC)، سازمان بین المللی هیدروگرافی (IHO)، انجمن بین المللی کمک های دریایی به دریانوردان و چراغ های دریایی (IALA)، انجمن بین المللی بنادر و لنگرگاه ها (IAPH)، بخش ملی کمیسیون یونسکو (UNESCO)، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) و ... همچنین حضور رییس و دبیرکل انجمن پیانک و نمایندگان سازمان های بین المللی مزبور از دیگر شاخصه های بارز دوازدهمین دوره همایش ICOPMAS بود.

همچنین وصول تعدادی مقاله مبسوط به زبان انگلیسی در موضوعات هیدرودینامیک و رسوب، مدیریت سواحل و بنادر، مهندسی بندر و سازه های ساحلی، مهندسی فراساحلی و خطوط لوله و محیط زیست دریایی و ایمنی، ارایه سخنرانی کلیدی توسط اساتید و فرهیختگان مجرب خارجی از کشورهای کانادا، امریکا، استرالیا، ژاپن، بریتانیا، هلند و ... و برگزاری کارگاههای آموزشی توسط شرکت های مشاور و پیمانکار داخلی و خارجی به منظور تبادل آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی پروژه ها و شناسایی زمینه های سرمایه گذاری و افزایش همکاری های آتی را نیز می توان از اهم موارد اجرایی همایش یادشده برشمرد.

همایش دو سالانه ICOPMAS به عنوان یکی از رویدادهای مهم علمی در کشور و منطقه خلیج فارس، فضایی مناسب جهت بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات میان متخصصین مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از کشورهای مختلف و اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی، فنی و تجربی آنها ایجاد می نماید. ضمناً همایش موصوف زمینه ارایه توانمندی های تخصصی موجود در منطقه را برای کارشناسان و شرکت های مهندسین مشاور و پیمانکاران و سازندگان تجهیزات بندری و دریایی فراهم نموده و بستر مناسبی را برای کارفرمایان، سرمایه گذاران، مهندسین مشاور، پیمانکاران و دیگر متقاضیان خدمات و امکانات مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی ایران جهت تصمیم گیری، برنامه ریزی و همکاری های آتی مهیا می نماید.

براین اساس وزارت راه و شهرسازی اعلام داشته چون در نظر است سیزدهمین دوره همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS 2018) در سال 1397 برگزار گردد، خواستار صدور مجوز هیئت دولت برای برگزاری این گردهمایی مهم علمی و اثرگذار توسط سازمان بنادر و دریانوردی به منظور هدف گذاری و برنامه ریزی را ارایه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: