کد خبر: ۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
کمیسیون های هیئت دولت >> علمی، تحقیقاتی و فناوری >> مصوبه
هیئت وزیران در جلسه 27 /1 /1396 به پیشنهاد شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره­ های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ­ها و به استناد ماده (7) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره­ های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ­ها و مراکز آموزش­ عالی کشور – مصوب 1394- آیین­ نامه اجرایی قانون یادشده را تصویب کرد.
تصویب آیین نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

هیئت وزیران در جلسه 27 /1 /1396 به پیشنهاد شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره­ های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ­ها و به استناد ماده (7) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره ­های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه­ ها و مراکز آموزش­ عالی کشور مصوب 1394- آیین­ نامه اجرایی قانون یادشده را تصویب کرد:

 بر اساس این مصوبه در اجرای تبصره (2) ماده (2) قانون، شورا می­ تواند برای بررسی­ های علمی، فنی و آماری لازم در مورد ماموریت­ های محوله علاوه بر کارگروهای (علوم)، (بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) و (دانشگاه­ها و موسسات غیردولتی) نسبت به تشکیل کارگروه­ های تخصصی دیگر اقدام نماید.

همچنین در اجرای ماده (3) قانون، راهکارهای اجرایی تحقق وظایف شورا در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو برای کلیه دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی کشور اعم از دولتی و غیردولتی در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری ناپیوسته و دکتری تخصصی(PHD) تعیین شده است.

 وزارتخانه­ های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظفند در چارچوب آمایش آموزش­ عالی کشور با رعایت سایر قوانین و مقررات، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمام رشته محل­ های مورد تایید شورای گسترش خود اقدام نمایند. قوانین پذیرش و ظرفیت سهمیه ­های مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دوره ­های تحصیلات تکمیلی کماکان به قوت خود باقی است.

ضمناً کلیه دانشگاه­ ها و مراکز آموزش ­عالی دولتی و غیردولتی موظفند قبل از هر گونه پذیرش به منظور انطباق با مصوبات شورا هماهنگی لازم را با دبیرخانه انجام دهند.
 
 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: