کد خبر: ۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
شماره لایحه : ۵۲۶۸۶/۱۵۶۳۵۵
لایحه "اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان" که به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان در جلسه 10 /11 /1395 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، جهت طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می ­شود.
لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان

با عنایت به حکم ماده واحده قانون تبدیل سازمان­ های تربیت بدنی و ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان - مصوب 1389- مبنی بر ادغام سازمان­ های مذکور با اعتبارات، نیروی انسانی و امکانات و تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ضرورت انجام اصلاحات قانونی لازم در مقررات مربوط، لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را که در جلسه 10 /11 /1395 هیئت وزیران به تصویب رسیده است جهت طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی نمود.

- براساس لایحه مذکور، به منظور اتخاذ سیاست ­های توسعه ورزش و تقسیم کار ملی در ورزش کشور و هماهنگ­ سازی فعالیت های ورزشی کلیه دستگاه­ های اجرایی و همسو کردن آنان با اهداف و سیاست ­های ورزش کشور، شورای ­عالی ورزش کشور مرکب از اعضای زیر تشکیل می­شود:

الف- رییس جمهور (رییس شورا). ب- وزیر ورزش و جوانان (دبیر شورا). پ- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور. ت- رییس سازمان اداری و استخدامی کشور. ث- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری. ج- وزیر آموزش و پرورش. چ- وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی. ح- وزیر کشور. خ- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی. د- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی. ذ- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح. ر- رییس ستاد کل نیروهای مسلح. ز- رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران. ژ- معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده. س- رییس کمیته ملی المپیک. ش- رییس کمیته ملی پارالمپیک. ص- دو نفر از رؤسای فدراسیون­ های ورزشی به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و تأیید رییس جمهور .ض- چهار نفر از صاحب­ نظران با تجربه ورزشی (دو نفر از بانوان)

- به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و تأیید رییس ­جمهور مصوبات شورای ­عالی ورزش کشور پس از تأیید رییس­ جمهور لازم ­الاجرا است.

- وزارت ورزش و جوانان مکلف است ظرف شش ماه پس از لازم ­الاجرا شدن این قانون تشکیلات تفصیلی وزارت را تهیه و به تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور برساند.

- تعیین سهم و نحوه پرداخت حق پخش رسانه ­ای و تبلیغات ناشی از آن به ذی­ نفعان به موجب آیین­ نامه ­ای است که توسط وزارت با همکاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تهیه و به تصویب هیئت وزیران می ­رسد.

 
 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون