کد خبر: 147
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 - 17:07

هیات وزیران در تاریخ 1395/02/29به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشکیل جلسه داد.هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور، فرودگاه شهدای ایلام را با توجه به وجود ظرفیت‏های مناسب در حوزه مسافری و پتانسیل لازم برای استمرار فعالیت در آن، به عنوان مرز مجاز هوایی تعیین کرد.

با پیوستن فرودگاه شهدای ایلام به جمع فرودگاه‏های بین­ المللی کشور، این فرودگاه نقش مؤثری در رونق و توسعه اقتصادی مناطق غرب کشور و بهبود معیشت مردم مناطق موصوف ایفا خواهد کرد.

در ادامه، دولت سازمان امور مالياتي كشور را با هدف تسريع در فرآيند رسيدگي به پرونده­های تخلفات اداری و مالی و ضرورت برخورد به موقع با آنها، به فهرست دستگاه­های موضوع آيين­نامه اجرايي قانون رسيدگي به تخلفات اداري اضافه کرد.

هیات وزیران همچنین نسبت به تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین­ المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی­ها موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل 1978 اقدام نمود.

دولت این تصمیم را با توجه به اصلاح مقرره مربوط به کنوانسیون مارپل درخصوص الزامات محوطه ماشین آلات برای تمام کشتی­ها و لازم الاجراء شدن آن از تاریخ اول ژانویه 2017 اتخاذ کرد.

سپس هیات دولت به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد برای انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت­های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اقدام نماید.

صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنت عمان از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.

همچنین لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه ­گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف