کد خبر: 140
تاریخ انتشار: يکشنبه 26 ارديبهشت 1395 - 20:36
هیئت وزیران در تاریخ 1395/02/26 به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تشکیل جلسه داد

بسمه تعالی

دکتر روحانی در جلسه امروز بعدازظهر هیات وزیران، آغاز مسئولیت دکتر علی عسگری رییس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نخستین حضورشان در هیات وزیران را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد که همکاری مسئولانه ایشان به پیشبرد برنامه­های پیشرفت کشور کمک کند.

رییس جمهور اظهار داشت: همه ما برای حل مشکلات و تحقق اهداف پیشرفت کشور وظایفی داریم و مأموریت­ سازمان صدا و سیما فراهم آوردن زمینه برای حضور و مشارکت و مسئولیت­پذیری مردم در همه امور به ویژه مسایل اقتصادی است.

دکتر روحانی گفت: در کنار اقدام برای جذب سرمایه و تکنولوژی خارجی بایستی حداکثر تلاش ما برای جذب 
سرمایه­های داخلی و مشارکت همه اقشار در توسعه و پیشرفت کشور بکار گرفته شود و لازمه این کار تقویت امید به آینده است.

وی تجهیز سرمایه­های انسانی و مادی داخلی برای ایجاد فرصت­های شغلی جدید را مستلزم عمیق شدن هرچه بیشتر اعتماد دو سویه بین مردم و دولت دانست و افزود: رفتار اقتصادی و سیاسی مردم نشان می­دهد که مردم به دولت اعتماد دارند و جهت­گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد که پیش­نیاز اصلی سرمایه­گذاری و مشارکت مردم است.

رییس­جمهور ادامه داد: در حوزه فرهنگی هم تلاش صدا و سیما باید بر رفع کاستی­ها و تشویق اقدامات مثبت باشد و بجای بزرگنمایی نگرانی­ها، تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد.

در ادامه، دولت با پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.

بر اساس تصمیم هیات وزیران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال1395 نسبت به تعیین بانک­های عامل و سهمیه آنها، در مجموع به تعداد دویست هزار واحد با سفته زنجیره­ای اقدام می­نماید.

سقف فردی تسهیلات برای یکصد و بیست هزار واحد برابر مبلغ یکصد و هشتاد میلیون ریال و برای هشتاد هزار واحد در روستاهای مرزی و جزایر، متقاضیان تخریب و نوسازی (درجاسازی) مبلغ دویست میلیون ریال می­باشد.

هیات وزیران همچنین در جلسه امروز، آقای عبدالناصر همتی را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.

دولت به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه دو جانبه در زمینه کمک متقابل در امور گمرکی بین دولت­های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری کره جنوبی و فدراسیون روسیه ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام نماید.

صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت­­های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دمکراتیک خلق­الجزایر، از دیگر مصوبات جلسه امروز 
هیات وزیران بود.

لایحه تصویب مقررات بين­المللي جلوگيري از تصادم در دريا از دیگر مواردی بود که در جلسه هیات دولت از سوی اعضا مصوب شد. این لایحه جایگزین پیوست کنوانسیون مربوط به مقررات بین­المللی جلوگیری از تصادم در دریا (موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون یادشده) می­شود.

دولت همچنین لایحه معاهده در زمینه معاضدت حقوقی دو جانبه در موضوعات کیفری و نیز لایحه معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را به تصویب رساند.

هیات وزیران در این جلسه همچنین نسبت به تصویب لوایح دیگری از جمله موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه­گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگاپور، موافقتنامه حمل و نقل بين­المللي مسافر و كالا از طريق جاده بين دولت‏های جمهوری اسلامی ایران و جمهوري قزاقستان، موافقتنامه همكاري در زمينه دامپزشكي و بهداشت دام بين دولت­های جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان و نیز عضويت دولت جمهوري اسلامي ايران در انجمن فرهنگستان­ها و مجامع علمي آسيا اقدام نمود.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف