کد خبر: ۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
مهمترین موضوعات مطرح شده در جلسه یکشنبه نوزدهم دی ماه 1395:اختصاص یارانه به تولیدکنندگان کشمش/ ممنوعیت واردات خودروهای با عمر بیش از یک سال/ اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور/ تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده/ اعطای تسهیلات به مجتمع ذوب­ آهن پاسارگاد از حساب ذخیره ارزی /

اختصاص یارانه به تولیدکنندگان کشمش

هیئت وزیران در این جلسه مقرر کرد که به منظور حمایت از باغداران تولیدکننده کشمش و حفظ سهم صادرات آن در بازارهای جهانی، به تمامی باغداران تولیدکننده محصول، به ازای هر کیلوگرم 5000 ریال یارانه پرداخت شود.

** اختصاص 413 میلیارد و 170 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور

هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، با اختصاص مبلغ 413 میلیارد و 170 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور موافقت کرد.

بر این اساس، مبلغ یکصد میلیارد و بیست میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش­ های خسارت­دیده ناشی از برف اخیر و حوادث غیرمترقبه در استان گیلان اختصاص یافت.

همچنین مبلغ سیزده میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان­ قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی به آسیب ‏دیدگان ناشی از برف اخیر استان یادشده با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با ضمانت زنجیره­ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می­شود.

دولت همچنین مبلغ دویست و پنجاه میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان­ قیمت از محل منابع کشاورزی برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی با سود و کارمزد 10 درصد با بازپرداخت حداکثر 5 سال به خسارت­ دیدگان اختصاص داد.

اعضای دولت همچنین با اختصاص مبلغ پنجاه میلیارد ریال اعتبار برای خرید واکسن و کنترل تب برفکی دام به سازمان دامپزشکی کشور موافقت کردند.

** تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده

اعضای دولت همچنین مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و به تصویب رساندند.

** مجتمع ذوب­ آهن پاسارگاد از تسهیلات اعطایی حساب ذخیره ارزی برخوردار می­ شود

با تصویب دولت، مجتمع ذوب­ آهن پاسارگاد از مزایای نرخ ترجیحی تسهیلات حساب ذخیره ارزی در مناطق کمتر توسعه یافته برخوردار می­شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: