کد خبر: ۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۳۴۳۰/۱۲۸۲۷۵
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
از آنجا که در قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، روستا تعریف خاص خود را دارد و بر اساس آیین‏ نامه اجرایی آن، تشخیص و تعیین هر واحد روستایی باید با پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیئت وزیران برسد. لذا وزارت کشور با ارایه پیشنهادی...
تعیین نقطه روستایی موسوم به شهر ک‏زراعی‏ درجزین در استان همدان، به ‏عنوان روستای گلستان

از آنجا که در قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، روستا تعریف خاص خود را دارد و بر اساس آیین‏ نامه اجرایی آن، تشخیص و تعیین هر واحد روستایی باید با پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیئت وزیران برسد. لذا وزارت کشور با ارایه پیشنهادی خواستار شناخت نقطه جمعیتی شهرک زراعی درجزین به عنوان روستا گردید در این خصوص موضوع در دستور رسیدگی قرار گرفت.و با توجه به اینکه این شهرک در سال 1346 به منظور یکپارچه‏ سازی اراضی و در بهبود کیفیت تولیدات کشاورزی در استان همدان ایجاد و برای اسکان کارکنان آن تعدادی واحدهای مسکونی احداث شد و با پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت یادشده منحل شد و برخی از اهالی روستاهای همجوار در واحدهای مسکونی آن ساکن شدند زمینه ایجاد نقطه جمعیتی جدیدی را ایجاد نمود که دارای 299 خانوار و با جمعیتی بالغ بر 987 نفر است و معیشت آنها از طریق کشاورزی و دامداری و خدمات و صنعت تامین می­شود.

در نهایت، پیشنهاد شناخت نقطه جمعیتی فوق به عنوان روستای گلستان پس از بررسی در کمیسیون مربوط در جلسه مورخ 12 /10 /1395هیئت وزیران به تصویب رسید .

 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون