کد خبر: ۱۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۳۴۲۹/۱۲۸۲۷۶
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
ر اساس قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری شرایط و خصوصیات شهر به لحاظ جمعیتی و مشاغل ساکنان و برخورداری از خودکفایی نسبی پیش­بینی شده است. همچنین در آیین­ نامه اجرایی قانون یادشده وزارت کشور به عنوان متولی تشخیص و ...
اصلاح تقسیمات کشوری در استان همدان موضوع : شناخت روستای اسلام آباد مرکز دهستان ترک شرقی بخش مرکزی شهرستان ملایر بعنوان شهر آق گل

بر اساس قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری شرایط و خصوصیات شهر به لحاظ جمعیتی و مشاغل ساکنان و برخورداری از خودکفایی نسبی پیش­بینی شده است. همچنین در آیین­ نامه اجرایی قانون یادشده وزارت کشور به عنوان متولی تشخیص و شناخت شهر بر اساس ضوابط و معیارهای مندرج قانون و پیشنهاد دهنده برای طرح و تصویب موضوع در هیئت‌ وزیران معرفی شده است.

از آنجا که روستای اسلام ‏آباد دارای 3717 نفر جمعیت است و معیشت اهالی آن از طریق کشاورزی و دامداری و در تلفیق با فعالیت های دیگر از قبیل کارهای خدماتی و تولیدی تامین می­شود و عمده ­ترین محصولات تولیدی آن، گندم، جو، یونجه و انگور می­ باشد. امکانات اداری و خدماتی موجود در روستای فوق شامل پست بانک، مرکز بهداشتی درمانی، اداره پست، خانه بهداشت، پاسگاه انتظامی، شرکت تعاونی روستایی، مدارس ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، پمپ بنزین، کتابخانه عمومی، سالن ورزشی چندمنظوره و چندین باب انواع صنوف مختلف است.

با عنایت به آمادگی مردم از نظر مشارکت و خودیاری در پرداخت سرانه­ ها و عدم کفایت اختیارات اداری دهیاری اسلام ­آباد در پاسخگویی به نیازها و درخواست های قانونی و روزافزون اهالی و رشد روزافزون مراکز تجاری و واحدهای کسب و درآمد و داشتن سیمای شهری و درخواست­ های اهالی و پیشنهاد و پیگیری استانداری همدان، وزارت کشور پیشنهاد تبدیل روستای اسلام­ آباد به عنوان شهر اسلامشهر آق‏ گل و تغییر مرکز دهستان ترک شرقی به روستای علوی را ارائه نمود که پس از بررسی در کمیسیون مربوط در جلسه مورخ12 /10 /1395 هیئت وزیران به تصویب رسید.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون