کد خبر: ۱۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
مهمترین موضوعات مورد بررسی: تصویب آیین­ نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی / اختصاص اعتبار به شرکت هواپیمایی هما جهت تسویه بدهی­ ها/ تهاتر مطالبات ایمیدرو با بدهی‌های سود سهام ابرازی و سازمان امور مالیاتی کشور/ موافقت دولت با الحاق دو تبصره به موادی از آیین ­نامه اجرایی قانون امور گمرکی / تأکید دولت بر لزوم انسجام و یکپارچگی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک اصلاح لایحه قانون نحوه استفاده از خانه­ های سازمان ارتش

** آیین­ نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی به تصویب رسید

هیئت وزیران آیین­ نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی را با هدف ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نیروهای جوان و بسیجی در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور به تصویب رساند.

جلسه هیئت دولت بعدازظهر امروز به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور برگزار شد.

در این جلسه به دستگاه ­های اجرایی اجازه داده شد بخشی از اجرای طرح ­ها و پروژه ­های تملک دارایی خود با یکی از ویژگی­ های زودبازده، عام‏ المنفعه، کم هزینه، امدادی، فرهنگی و مردم یاری و بهداشت و درمان در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک و مرزی را با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به سازمان واگذار نمایند.

** اختصاص یک هزار میلیارد ریال به شرکت هواپیمایی هما جهت تسویه بدهی­ ها

با تصویب دولت، مبلغ یک هزار میلیارد ریال به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به منظور تسویه بدهی­ های این شرکت اختصاص یافت.

هیئت وزیران وزارت امور اقتصادی و دارایی را مکلف کرد مبلغ یک هزار میلیارد ریال بهای سهام فروخته شده شرکت هتل ­های «هما» را به حساب این شرکت جهت ایفای تعهدات مالی خود در قبال ارایه دهندگان کالا و خدمات و پرداخت حقوق کارکنان اعم از شاغل و بازنشسته واریز نماید.

** تهاتر مطالبات ایمیدرو با بدهی‌های سود سهام ابرازی و سازمان امور مالیاتی کشور

هیئت وزیران به منظور شفاف‌سازی حساب‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) با ‌خزانه‌داری کل کشور، مصوب کرد یک ردیف جمعی خرجی مستقل به مبلغ (694ر6) میلیارد ریال برای انجام تهاتر مطالبات سازمان ایمیدرو با بدهی‌های سود سهام ابرازی و سازمان امور مالیاتی کشور در لایحه بودجه سال 1396 کل کشور منظور شود.

** دولت در ادامه، با الحاق دو تبصره به موادی از آیین ­نامه اجرایی قانون امور گمرکی موافقت کرد.

بر اساس یکی از تبصره­ های یاد شده، در مورد کالاهای کشاورزی مشمول قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی، مهلت صدور محصولات بدست آمده از تاریخ صدور سند ترخیص 6 ماه بوده و حداکثر برای 6 ماه دیگر به تشخیص کارگروه موضوع این ماده قابل تمدید است.

همچنین به موجب تبصره الحاقی دیگری، در خصوص آن دسته از کالاهای کشاورزی مشمول قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که تفاوت قیمت داخلی و خارجی وجود دارد یا مشمول ممنوعیت یا محدودیت شده است، در صورت عدم ایفای تعهد در مهلت مقرر، تبدیل به واردات قطعی منوط به پرداخت سود بازرگانی تعیین شده خواهد بود.

** تأکید دولت بر لزوم انسجام و یکپارچگی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک

هیئت وزیران در راستای ایجاد نظام یکپارچه و انسجام در توسعه دولت الکترونیکی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را موظف کرد با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور و مرکز آمار ایران با استفاده حداکثری از توان و ظرفیت بخش غیر دولتی، استقرار زیرساخت­ ها و توسعه دولت الکترونیکی مبتنی بر مدیریت دانش و امکان داده کاوی را تا پایان سال 1396 اجرایی نماید.

** دولت لایحه قانون نحوه استفاده از خانه­ های سازمان ارتش را اصلاح کرد

دولت به منظور ایجاد وحدت رویه برای نحوه استفاده کلیه کارکنان نیروهای مسلح از خانه­ های سازمانی و نیز ضرورت بازنگری و بروز رسانی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه­ های سازمانی ارتش پس از گذشت 30 سال، با اصلاح این لایحه موافقت کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: