کد خبر: 129
تاریخ انتشار: شنبه 25 ارديبهشت 1395 - 15:29
رئیس سازمان صدا و سیما
عبدالعلی علی عسکری
سوابق تحصیلی:
مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه امیرکبیر،کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع با گرایش سیستم و بهره وری از دانشگاه علم و صنعت ایران 
سوابق کاری:
 
 
دکتر علی عسکری علاوه بر حضور در جبهه های جنگ در دوران دفاع مقدس، مدتی در عرصه های مدیریتی در حوزه صنایع هوا و فضا خدمت کرده و پس از آن منشاء خدمات ارزنده‌ای در بخش های مختلفی بود که مشاور دبیر خانه شورای انقلاب فرهنگی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عامل مراکز  ایرانگردی و جهانگردی، مشاور رئیس جمهور(1373)، مدیر عامل بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب شناسی، معاون آموزشی سازمان و رئیس دانشکده صدا و سیما(1382)، معاون توسعه و فناوری صدا و سیما و همچنین مشاور رئیس قوه قضاییه بخشی از تجارب مدیریتی اوست.
تالیفات :
از دکتر علی عسگری کتاب‌ها و مقالات متعددی در حوزه‌های رسانه، مدیریت و فناوری، تولید در کلاس جهانی و الگوی نظام اسلامی به چاپ رسیده است.
 
 
 
 حکم انتصاب آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسکری به ریاست سازمان صدا و سیما
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حکمی با پذیرش استعفای آقای محمد سرافراز و تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ ایشان، آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسکری را به ریاست سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
جناب آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسکری دام توفیقه
نظر به استعفای جناب آقای محمّد سرافراز و با تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ دلسوزانه‌ی ایشان که هرگز نباید فراموش شود، جنابعالی را که برخوردار از پیشینه انقلابی و تجربیات مدیریتی در رسانه ملّی، هستید، به ریاست سازمان صداوسیما منصوب می‌کنم.
آنچه باید توصیه شود، در حکم اینجانب به جناب آقای سرافراز به تفصیل آمده است. لذا مؤکداً سفارش می‌کنم به برنامه‌ریزی، رعایت راهبردهای کلان، جذب و حفظ و تربیت نیروهای انقلابی و کارآمد و حضور مؤثر در فضای مجازی اهتمام بورزید و به خدای متعال توکل و اعتماد کنید.
توفیقات شما را از درگاه ربوبی مسألت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
22اردیبهشت 1395

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف