کد خبر: 1145
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 دی 1395 - 14:14
موضوعات بررسی شده در جلسه امروز هیئت دولت: اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور/بررسی تعیین اختصاص اعتبار مربوط به شهریه دانشجویان گروه­ های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی /درخواست ادامه بررسی «لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی» از مجلس /تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده / اصلاح آیین نامه اجرایی انتشار اسناد خزانه اسلامی
بررسی مسایل روز کشور در جلسه امروز هیئت دولت

** اختصاص 2 هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور

هیئت وزیران در جلسه امروز (چهارشنبه پانزدهم دی 1395) خود به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، با اختصاص مبلغ 2 هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور موافقت کرد.

براین اساس، مبلغ یکصد میلیارد ریال برای بازسازی و ایمن­ سازی زایرسراها و سایر بخش­ های
آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس(ع) شهرستان نطنز، برای مقابله با حوادث غیرمترقبه
، مبلغ سیصد میلیارد ریال برای جبران خسارات، تعدیل و ساماندهی تعاونی­ های صیادان پره استان گیلان، مبلغ هفتصد میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در استان مرکزی و مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خساران ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در استان خراسان جنوبی با اولویت محصول زعفران و انار در شهرستان­ های فردوس، بشرویه و سرایان اختصاص یافت.

** نحوه اختصاص اعتبار مربوط به شهریه دانشجویان گروه­های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

با تصویب دولت، نحوه اختصاص اعتبارات مربوط به شهریه دانشجویان گروه­ های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین شد.

** درخواست ادامه بررسی «لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی» از مجلس

هیئت وزیران در ادامه، از مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که بررسی «لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی» را در دستور کار خود قرار دهد.

** تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده

اعضای دولت همچنین مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و به تصویب رساند.

** آیین نامه اجرایی انتشار اسناد خزانه اسلامی اصلاح شد

هیات وزیران مصوب کرد که اسناد با نام و یا بی ­نام خزانه اسلامی که دولت به منظور استمرار جریان پرداخت­ های خزانه منتشر می کند تا براساس تخصیص­ های اولویت­ دار ابلاغی سازمان که مطابق قانون انجام پذیرد و در اختیار دستگاه اجرایی قرار گیرد، به قیمت اسمی صرف تعهدات دستگاه اجرایی شود.

هیئت دولت در ادامه اصلاح این آیین­ نامه مصوب کرد که دستگاه اجرایی با اخذ وکالت نامه از اشخاص ذینفع که مطالبات آنها از دولت کمتر از حدنصاب معاملات کوچک باشد، می تواند تمام یا بخشی از اسناد خزانه منتشره را به قیمت روز عرضه و ضمن ارایه نقدینگی حاصل به اشخاص ذینفع، تعهدات خود را به میزان قیمت اسمی اسناد مذکور تسویه کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف