کد خبر: 101
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 - 17:59

در جلسه امروز هیات دولت به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس ­جمهور، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح­های مصوب در استان بوشهر به هیات وزیران ارایه شد.

هیات وزیران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست­های دولت برای خروج غیرتورمی از رکود و حمایت از توسعه فعالیت بنگاه­های کوچک و متوسط صنعتی، کشاورزی و خدماتی با خروج این بنگاه­ها از شمول برخی مصوبات زمینه فعالیت آنها را تسهیل نمود.

به موجب این تصمیم این بنگاه­ها از شمول مصوبه اعطای تسهیلات براساس میزان فروش کالا و ارایه خدمات، مصوبه مربوط به کسب اطمینان از تأمین حداقل 25 درصد از منابع مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام و کسب اطمینان از تأمین حداقل 25 درصد دارایی­های شرکت­ها در زمان اخذ تسهیلات توسط حقوق صاحبان شرکت و همچنین نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی به منظور بهره­ مندی از تسهیلات و تعهدات، مستثنی شدند.

استاندار بوشهر در این جلسه با اشاره به ظرفیت های استان به عنوان پایتخت انرژی ایران و نگاه به توسعه دریا محور، گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی بر اساس مزیت های استان نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال  به ترتیب 4/3  و 9/1 درصدی افزایش یافته است. رشد بازرگانی خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، رشد درآمدهای مالیاتی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و سطح زیر کشت محصولات گلخانه­ای، کاهش جرایم، افزایش سمن­ها، توسعه شبکه بزرگراهی و پیشرفت­های قابل ملاحظه در حوزه سلامت بخش­هایی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر بوده است.

بر اساس این گزارش، در حوزه بازرگانی خارجی استان بوشهر رشد چشم گیری در ارزش و حجم صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده بطوریکه ارزش صادرات غیر نفتی 3/96 رشد داشته است و از مبلغ 959ر6 میلیون دلار در ابتدای دولت یازدهم به 660ر13 میلیون دلار افزایش و میزان ارزش واردات بیش از 10 درصد کاهش داشته است.

در حوزه سرمایه­گذاری نیز تعداد پروژه ­های بهره­ برداری شده در این استان بوشهر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با رشدی برابر با 8/196 درصد، به 929 پروژه رسیده است.

 این گزارش که دارای ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است نشان می دهد؛ در بخش توسعه گردشگری نیز از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا امروز تعداد آثار مرمت شده در استان از 13 اثر به 33 اثر افزایش یافته است.

افزایش 3200 درصدی تعداد پزشک متخصص مقیم، رشد 1100 درصدی تعداد رشته مقیمی و افزایش 300 درصدی تعداد درمانگاه­های فعال بیمارستانی و نیز توسعه زیرساخت­های ورزشی در استان بوشهر و پیشرفت پروژه­ های عمرانی شاخص و کلیدی در دست اجرا شامل سدها و بزرگراه­ها از دیگر محورهای گزارش یاد شده است.

هیات وزیران در ادامه جلسه خود به وزارت راه و شهرسازي اجازه داد براي تكميل آزادراه قزوين - رشت و اجراي قسمت باقي مانده حدفاصل منجيل تا رودبار به طول حدود (3/11) كيلومتر و نیز اجراي دو قطعه از آزادراه شش خطه كنارگذر شرقي اصفهان حدفاصل آزادراه كاشان - اصفهان تا اتصال به بزرگراه اصفهان - نايين به طول حدود (63) كيلومتر، به ترتیب  نسبت به انعقاد متمم قرارداد مشاركت با شركت آزادراه قزوين رشت و قرارداد با شركت احداث، نگهداري و بهره‌برداري آزادراه شرق سپاهان با رعايت ضوابط و مقررات زيست محيطي اقدام نمايد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف