درماده (26) قانون حمایت ازکودکان ونوجوانان بی سرپرست وبد سرپرست و تبصره آن آمده است...
دارایی‌­های معنوی، شامل کلیه دارایی­‌های غیر مشهودی است که در کسب و کار مورد استفاده قرار می­‌گیرد ولیکن ممکن است به صورت مستقیم توسط مالکیت معنوی قابل حمایت نباشد.دارایی­‌های معنوی دارایی­‌هایی هستند که دارای 3 طبقه بندی می باشد: دانش فنی، اطلاعات اختصاصی و بانک اطلاعات تجاری و همچنین شیوه­‌ها، ایده‌ها و یا طرح­های اصلی و جدید.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به استناد مفاد تبصره (2) ماده قانونی یاد شده، متن پیش نویس آیین نامه اجرایی را برای سیر مراحل تصویب ارایه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه طبق ماده (41) "قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه" دولت مکلف به ایجاد سامانه جامع حوادث رانندگی شده است...
معاونت اجرایی به منظور مواجه با این مشکل ، پیشنهاد ایجاد «صندوق حمایت از بازسازی صنعت CNG کشور» و تأمین مالی آن از طریق افزایش کارمزد دریافتی جایگاه‌داران CNG را برای تصویب به هیئت وزیران پیشنهاد کرده است
لايحه قانوني مديريت شهري را براساس مطالعات عميق و گسترده در 18 كشور جهان و با توجه به اصول متعدد قانون اساسي و با بهره‌گيري از نظرات مديران، كارشناسان دستگاه‌هاي ذيربط، اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران در حوزه مديريت شهري توسط وزارت کشورتهيه و ارايه شده است.
با توجه به گزارش تقدیمی به مقام معظم رهبری «بررسي آسيب‌ها، مسائل و مشكلات اجتماعي كشور » انجام شد و ضمن طرح حدود ۲۰ عنوان مساله،مشكل و آسيب، پنج آسيب به عنوان اولويت اول در كشور تعیین و مورد تاكيد قرار گرفت.
وزارت کشور با توجه به مسائل اجرايي مربوط به وسايل نقليه توقيفي و ضرورت رفع نواقص و معايب موجود و ...
سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور اعلام نموده است با توجه به پيگيري هاي مستمر و مكرر مراجع نظارتي و دستگاه هاي دولتي در خصوص تهيه و تصويب آيين نامه مربوط، که و موجب ايجاد نارضايتي در بين كارمندان ذينفع، شده است پیش نویس آیین نامه را براي سير مراحل تصويب ارايه نموده است.