وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به رؤسای سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، لیست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را برای انجام اقدامات لازم ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت ۹۹.۷۲ درصد سپرده های سپرده گذاران موسسات مالی منحله خبر داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تنها مرجع تعیین قیمت در کشور است و آنها مکلفند قیمت محصول نهایی را در سایت این سازمان به آدرس اینترنتی www.124.ir قرار دهند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق تصمیم گیری ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه، برنامه منسجمی برای مدیریت منابع مالی موجود داریم تا طبقات پایین اجتماعی از آثار ناشی از تحریم های جدید آسیب نبینند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به مردم اطمینان دهیم که منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست، دولت و نظام تلاش کردند نهادی خلق کنند که متناسب با محدودیت‌هایی که نظام سلطه علیه ایران ایجاد می‌کند اقدامات مناسبی انجام دهد که اطلاع‌رسانی آن آرامش‌بخش باشد.
بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
تازه ترین گزارش بانک‌جهانی درباره چشم‌انداز اقتصادی جهان از رشد4.1 اقتصاد ایران حکایت دارد؛ افزایشی که در نتیجه بهبود عملکرد اقتصادی و توسعه تعاملات تجاری بین المللی برای کشور به دست آمده است.
دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی پیشنهاد تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تجاری - صنعتی را برای دومین بار مطرح نموده است.
سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 1397 کل کشور در خصوص اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمکهای فنی و اعتباری را برای تصویب هیئت وزیران ارائه کرد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد، ثبت سفارشات مواد اولیه و ماشین آلات تولیدی، با نرخ متفاوتی از کالاهای مصرفی مشمول دریافت کارمزد شود.