پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت احداث، تکمیل و تجهیز مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز  ۳۱ استان کشور
۱۰ خرداد ۱۳۹۹
وزارت کشور پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت احداث، تکمیل و تجهیز مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز  ۳۱ استان کشور را ارائه کرده است.
ابلاغ اصلاح تصویب نامه مجوز برقراری فوق العاده ویژه
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
اعضای دولت ضمن اصلاح مصوبه مجوز برقراری فوق العاده ویژه، با افزودن شرکت های دولتی به این تصویب نامه موافقت کردند.
پیشنهاد مشارکت خودروسازان در فرآیند اسقاط خودرو‌های فرسوده
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹
وزارت راه و شهرسازی به منظور تسهیل فرآیند مشارکت خودروسازان داخلی در اسقاط خودرو‌های فرسوده مربوط به خود، پیشنهاد اصلاح تصویب نامه موضوع جایگزینی وسایل نقلیه فرسوده اسقاط را به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
بررسی تبعات فرهنگی و اجتماعی همه گیری کرونا در کمیسیون فرهنگی هئیت دولت
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت، ضمن تصویب «آیین نامه ماده (۱۴) قانون حمایت از فعالان و استادکاران صنایع دستی»، تبعات فرهنگی و اجتماعی همه گیری کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
ارائه شیوه نامه قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور
۱۱ خرداد ۱۳۹۹
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شیوه نامه اجرای بند (ج) ماده (۱۲) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات را تدوین نموده است.
آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی ابلاغ شد
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
اسحاق جهانگیری، آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را برای اجرا به وزارت‌خانه های کشور، اطلاعات و امور خارجه و معاونت حقوقی رئیس‌جمهور ابلاغ شد.
ابلاغ قانون کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیر دولتی
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
رئیس جمهور قانون کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیر دولتی را به وزارت خانه های نیرو، کشور، امور اقتصادی و دارایی و سازمانهای برنامه و بودجه کشور و سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد.
صدور مجوز کاشت برنج در استان خوزستان با لحاظ شرایط
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
هیئت وزیران با کاشت برنج در استان خوزستان، در صورت وجود شرایط منابع آب سطحی مناسب در هر سال در استان خوزستان موافقت نموده و مصوبه مربوط به وزارتخانه های نیرو، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور را ابلاغ شد.
رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
۰۱ تير ۱۳۹۸
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
مصاحبه و گزارش های خبری
گزارش معاملات مسکن اردیبهشت ماه شهر تهران
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۱.۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.
کاهش هفت درصدی بارش‌های جوی طی سال آبی اخیر
در جدیدترین گزارش آماری منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی به میزان ۵ /۲۹۷ میلیمتر بوده است که این مقدار نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۶ /۳۱۸ میلیمتر) هفت درصد کاهش نشان می‌دهد.
بررسی تبعات فرهنگی و اجتماعی همه گیری کرونا در کمیسیون فرهنگی هئیت دولت
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت، ضمن تصویب «آیین نامه ماده (۱۴) قانون حمایت از فعالان و استادکاران صنایع دستی»، تبعات فرهنگی و اجتماعی همه گیری کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
نظام حقوقی بیماری‌های واگیر؛ نمونه کاویِ کرونا
مرور اجمالیِ مقررات خاصّ بیماری‌های واگیردار در ایران، بیانگر محدود بودن گسترۀ ضوابط موجود به یک منطقه یا دام یا انسان یا یک بیماری خاص و ناکارآمدیِ مقررات موجود برای اجرا در سطح ملی و روزآمد نبودن و ناسازواری میان دستگاه‌های ذی ربط است.