ارائه برنامه برای جایگزینی شناورهای سنتی تجاری توسط وزارت راه و شهرسازی
۰۳ بهمن ۱۳۹۷
کارگروهی با مسئولیت سازمان سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان وزارتخانه­‌های صنعت، معدن و تجارت کشور و سازمان‌های برنامه و بودجه کشور، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دریابانی نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش‌­نویس برنامه جایگزینی شناور‌های سنتی را تهیه نموده است.
تصویب آیین نامه اجرایی استفاده و مشارکت تشکل‌ها و جوامع محلی در امر حفاظت از محیط زیست
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان‌های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی، آیین نامه اجرایی بند (ب) ماده (۲۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، موضوع استفاده و مشارکت تشکل‌ها و جوامع محلی در اجرای طرح‌های حفاظت و احیاء عرصه‌های منابع طبیعی و محیط زیست را تصویب نمود.
تصویب اصلاح آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی-تاریخی منقول مجاز
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصلاح آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی-تاریخی منقول مجاز را تصویب کرد.
تصویب آیین‌نامه با موضوع ایجاد واحد‌های آموزش عالی با مشارکت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فنی و حرفه‌ای
۲۱ بهمن ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی، آیین نامه اجرایی بند (الف) ماده (۶۴) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، موضوع ایجاد واحد‌ها و شعب آموزش عالی با مشارکت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فنی و حرفه‌ای را تصویب کرد.
مجوز تخریب و تجدید بنای ساختمان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل صادر شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجوز تخریب و تجدید بنای ساختمان اداره کل این وزارت در استان اردبیل را صادر کرد.
ارائه آئین نامه اجرایی چگونگی توسعه و تعمیم ورزش همگانی در کلان شهر‌ها
۲۳ بهمن ۱۳۹۷
وزارت ورزش و جوانان، آیین نامه اجرایی چگونگی توسعه و تعمیم ورزش همگانی در کلان شهر‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
تخصیص اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی مسکن مهر شهرستان سرپل ذهاب
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
هیئت وزیران به منظور رفع مشکلات فراروی بازسازی و مقاوم سازی مسکن مهر شعبه شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه، با تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) موافقت کرد.
۱۵ دی ۱۳۹۷
سامانه تصمیم هیئت وزیران از مهرماه امسال برای ارسال الکترونیکی پیشنهاد‌ها و بهبود فرایند رسیدگی به تصمیمات هیئت دولت راه اندازی شد.
مصاحبه و گزارش های خبری
تورم، کنترل شده است
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شوک تورمی ناشی از عرضه گفت: با تمهیداتی که اتخاذ شده تورم کنترل و توطئه روانی دشمنان خنثی شده است.
روی FATF نباید ریسک کنیم
معاون حقوقی رئیس جمهوری به پایان مهلت اجرای توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی که به حفظ تعاملات و روابط بانکی بین المللی نیاز داریم، از خطر و ریسک باید احتراز کنیم.
افزایش ۲۰۲ درصدی بارش‌های جوی طی سال آبی اخیر
درجدیدترین گزارش منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی ۱۲۷ میلیمتر می‌باشد که نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۴۲ میلیمتر) ۲۰۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
فین تک ها در اقتصاد دیجیتال، اصل مهمی به شمار می روند
آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش سالانه بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت به احراز هویت الکترونیکی متقاضیان اشاره و از آماده بودن زیر ساخت سیستم «شاهکار» برای بانک مرکزی خبر داد.