تصویب اصلاح آیین نامه واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و تعاونی‌ها
۱۹ آذر ۱۳۹۸
در جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد به ریاست فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ بررسی شد و به تصویب رسید.
آیین‌نامه تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان ابلاغ شد
۱۸ آذر ۱۳۹۸
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان را مشتمل بر ۱۶ ماده ابلاغ نمود.
ارائه آیین‌نامه تشکیل «شورای‌عالی آمایش سرزمین»
۲۴ آذر ۱۳۹۸
آیین‌نامه اجرایی ماده (۳۲) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با محوریت تشکیل «شورای‌عالی آمایش سرزمین» از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، تهیه و در دستورکار کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت قرار گرفته است.
برگزاری پنجمین گردهمایی بین المللی گروه آسیا - اقیانوسیه در سال ۱۳۹۸
۱۸ آذر ۱۳۹۸
برگزاری پنجمین گردهمایی بین المللی گروه آسیا - اقیانوسیه با موضوع اصلی توسعه پایدار؛ راهکار‌های شناخت، ارزیابی و اجرای سیاست‌ها در صنعت آب توسط وزارت نیرو و با مشارکت شرکت‌های تابعه در سال ۱۳۹۸ مورد موافقت اعضای دولت قرار گرفت.
ایجاد شهرستان تفتان در استان سیستان و بلوچستان
۲۳ آذر ۱۳۹۸
با تصمیم دولت، شهرستان تفتان از ترکیب بخش‏های مرکزی شامل دهستان‏های اسکل‏ آباد و تفتان جنوبی و شهر نوک‏ آباد، بخش نازیل و بخش گوهرکوه در استان سیستان و بلوچستان ایجاد و شهر نوک‏ آباد به عنوان مرکز شهرستان تفتان تعیین می‏ شود.
ابلاغ آیین‌نامه درج کد ثبت بین المللی نشان های جغرافیایی محصولات و کالاهای صادراتی
۲۵ آبان ۱۳۹۸
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی «نحوه ثبت بین المللی و درج کد اسامی مبدأ محصولات و کالا‌های صادراتی در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)» را برای اجرا به دستگاه های اجرایی مربوط ابلاغ کرد.
تصویب موادی از دو لایحه پیشنهادی در کمیسیون لوایح دولت
۲۰ آذر ۱۳۹۸
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد‌،‌ بررسی دو لایحه پیشنهادی قوه قضائیه و معاونت حقوقی رئیس جمهور در دستور کار قرار گرفت.
ارسال لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» به مجلس
۱۰ شهريور ۱۳۹۸
رئیس جمهور لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای جبران هزینه‌های آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه
۲۴ آذر ۱۳۹۸
معاون اول رئیس جمهور مصوبه تخصیص اعتبار برای جبران هزینه‌های درمانی و معیشتی شهروندان آسیب دیده از زلزله سال ۱۳۹۶ کرمانشاه را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
تبادل تجربیات دفتر هیئت دولت و مرکز پژوهش‌های مجلس در حوزه سیاست‌گذاری عمومی
۰۶ آذر ۱۳۹۸
جلسه مشترک معاونت مطالعات کاربردی دفتر هیئت دولت و معاونت پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با هدف به اشتراک گذاری تجربیات در زمینه ارزیابی تأثیرات لوایح پیشنهادی دولت، چارچوب گزارش‌های توجیهی لوایح و مشاوره عمومی برگزار شد.
رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
۰۱ تير ۱۳۹۸
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
مصاحبه و گزارش های خبری
ارسال لایحه بودجه سال آینده به مجلس
رئیس جمهور لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
گزارش آبان ماه بازار مسکن شهر تهران منتشر شد
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال ۱۳۹۸ به ۴.۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۱۹.۵ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۰.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.
تاکنون مصوبه‌ای درباره اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی وضع نشده‌است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه در لایحه مالیات‌های مستقیم، بحث دریافت مالیات‌ها در حال اصلاح است اما تاکنون مصوبه و مقرراتی درباره اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی وضع نشده است.
نقش تنقیح قوانین در مقابله با فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری
فساد از مهمترین مصادیق ناکارایی نظام اداری و اجرایی کشور به شمار می رود و مبارزه با آن، از جمله اهداف آرمانی نظام محسوب می شود. مسئله تنقیح قوانین به عنوان یک ابزار کارآمد، نقش مهمی در پیشگیری و مبارزه با فساد و در نهایت ارتقا سلامت نظام اداری دارد.