لایحه تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی از دستور کار خارج شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۷
لایحه اصلاح ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در خصوص تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی که پیش از این به دفتر هیئت دولت ارائه شده بود از دستور کار خارج شد.
بررسی موضوعات چهارگانه در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دفتر هیئت دولت
۲۴ مرداد ۱۳۹۷
جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست با محوریت بررسی موضوعات چهارگانه به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، یکشنبه 21 مرداد به میزبانی نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد. بیان مختصری از پیشینه موضوعات مطروحه و شرحی موجز از روند بررسی آن ها در نشست فوق در ادامه تقدیم حضور می گردد.
تصویب دو پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت
۲۳ مرداد ۱۳۹۷
پیشنهادهای اصلاح آیین نامه تاسیس و نظارت بر چاپخانه های کشور، و انتخاب شهر همدان بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی تصویب و برای طرح در هیئت وزیران آماده شد.
تعیین محل مناسب برای برگزاری تجمع های اعتراضی گروه های مختلف مردمی
۳۰ خرداد ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور، محل‌های مناسب برای تجمع‌های گروه‌های مختلف مردمی را تعیین نمود.
تصویب آیین نامه اجرایی بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور
۰۳ مرداد ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی) و به استناد بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را به تصویب رسانید.
اصلاح آیین نامه اجرایی ماده (۹۰) قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران به منظور ممانعت از اجرای مصوبات مغایر با قوانین
۲۳ مرداد ۱۳۹۷
به استناد ماده (۹۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شورا‌های اسلامی موظف به ارسال مصوبات خود به هیئت تطبیق مصوبات شورا‌های اسلامی جهت بررسی مطابقت آن‌ها با قوانین می‌باشند؛ لذا وزارت کشور به منظور حسن اجرای قانون، پیشنهاد الحاق یک ماده به آیین نامه اجرایی ماده (۹۰) قانون یادشده را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.
اصلاح تصویب نامه موضوع اصلاح آیین نامه اجرایی ماده (۱۰۷) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم
۲۴ مرداد ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور تبصره (۳) الحاقی به ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۰۷) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۷۴۲۴/ت ۵۴۶۲۹ هـ مورخ ۲۰ /۲ /۱۳۹۷، ضریب تشخیص درآمد مشمول مالیات پیمانکاران ساخت نیروگاه‌های (۲) و (۳) بوشهر تا پایان ساخت آن‌ها را دوازده درصد (۱۲%) تعیین نمود.
انتشار کتاب چارچوب ارزیابی تأثیرات در تدوین و تنظیم سیاست‌ها، لوایح و مقررات
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
ارزیابی تأثیرات سیاست و تنظیم‌گری که گاه به‌جای آن از تعبیر تحلیل تأثیرات تنظیم‌گری یا ارزیابی تأثیرات استفاده می‌شود یکی از روش‌های تحلیل سیاست و مجموعه‌ای از گام‌های منطقی و مرتبط با یکدیگر است که در هنگام آماده‌سازی تصمیمات،سیاست‌ها، مقررات و لوایح پیشنهادی باید طی شود.
مصاحبه و گزارش های خبری
‌۹۵ درصد تصدی‌گری‌ها در حوزه بهزیستی واگذار شده‌اند
انوشیروان محسنی‌بندپی درنشست هم اندیشی بهزیستی با موسسات برتر تحت نظارت این سازمان با اشاره به استیضاح علی ربیعی،‌گفت :‌ در حال حاضر جای مرد بزرگی خالی است که دلسوزانه سال‌ها تصدی وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی را بر عهده داشت.
بررسی «لایحه شفافیت» با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تقویت آن در کشور
با اشاره به تأکیدات رییس جمهور در زمینه شفاف سازی عمومی، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری پیش نویس لایحه شفافیت را تهیه نموده و با توجه به ارتباط آن با کمیسیون های دولت، بررسی جامع آن با تشکیل «کمیسیون خاص شفافیت» پیشنهاد شده است.
توضیحات معاون رئیس‌جمهوری درباره ساختار احتمالی وزارت میراث‌فرهنگی
معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از پیشنهاد اولیه خود مبنی بر ایجاد سه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ذیل وزارتخانه جدید خبر داد.
کشور در تامین مواد غذایی مشکل ندارد
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشور در اکثر مواد غذایی به خودکفایی رسید و وارد کننده نیست، گفت : در صورت تشدید تحریم ها مشکلی در تامین مواد غذایی بخصوص کالاهای اساسی به وجود نخواهد آمد .
تالار گفتگو