مراسم تودیع و معارفه دبیران کمیسیون اقتصاد هیئت دولت برگزار شد
۲۴ تير ۱۳۹۹
در جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد در روز دوشنبه مورخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹ به ریاست دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، مراسم تودیع و معارفه دبیران پیشین و فعلی کمیسیون برگزار شد و در ادامه، تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی در دستورکار قرار گرفت.
ارائه آیین نامه ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت‌های کارکنان در دو سامانه
۲۴ تير ۱۳۹۹
سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه اجرایی «ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت‌ها به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا» را با هدف ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت و ایجاد انضباط مالی، تهیه و جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ارائه نموده است.
پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اصلاح یکی از مواد آیین نامه ماده (۲) قانون هوای پاک
۲۲ تير ۱۳۹۹
سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد اصلاح یکی از مواد آیین نامه ماده (۲) قانون هوای پاک را جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیو امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه نموده است.
تصویب آیین نامه اجرایی تعرفه مصرف آب و انرژی و استفاده از کاربری های مسکونی برای دفاتر مطبوعات، ناشران و کتابفروشان
جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی - ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت در روز چهارشنبه مورخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹، پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (۹۲) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران" موضوع تعرفه مصرف آب و انرژی و استفاده از کاربری های مسکونی برای دفاتر مطبوعات، ناشران و کتابفروشان، بررسی و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
لایحه «تشکیل سازمان ملی مهاجرت» در دستورکار هیئت وزیران قرار گرفت
۲۱ تير ۱۳۹۹
در جلسه اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی هیئت دولت که به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه ۱۱ تیر برگزار شد مراحل بررسی کمیسیونی لایحه پیشنهادی وزارت کشور با عنوان «تشکیل سازمان ملی مهاجرت» به اتمام رسید و برای تصویب نهایی در دستور کار جلسه اصلی هیئت وزیران قرار گرفت.
پیشنهاد هزینه خدمات ثبت نام آزمون های ورودی دانشگاه ها و استخدامی
۲۴ تير ۱۳۹۹
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سرفصل پیشنهادی وجوه حق ثبت نام مصوب آزمون‌های سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت ارائه نموده است.
تصویب موادی از لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت»
۲۴ تير ۱۳۹۹
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست علیرضا آوایی روز شنبه ۲۱ تیر برگزار گردید، روند بررسی لایحه پیشنهادی قوه قضاییه با عنوان «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» با تصویب تعدادی دیگر از مواد آن پیگیری گردید و ادامه روند بررسی به جلسات آتی موکول شد.
آیین نامه اجرایی قانون کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی
۳۱ خرداد ۱۳۹۹
وزارت کشور پیشنهاد آیین نامه اجرایی قانون کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی را جهت بررسی و تصویب، به کمیسیون خاص امور کلانشهرها ارایه نموده است.
اعتبارات لازم برای مطالعه سیلاب ها به دانشگاه تهران اختصاص یافت
۲۴ تير ۱۳۹۹
با تصویب اعضای دولت مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبارات لازم بابت پروژه ملی بررسی سیلاب‌های کشور در اختیار دانشگاه تهران قرار می‌گیرد.
رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
۰۱ تير ۱۳۹۸
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
مصاحبه و گزارش های خبری
هشت درصد کاهش در بارش های جوی طی سال آبی اخیر
در جدیدترین گزارش آماری منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی به میزان ۱ /۳۰۶ میلیمتر بوده است که این مقدار نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۸ /۳۳۳ میلیمتر) هشت درصد کاهش نشان می‌دهد.
گزارش معاملات مسکن خرداد ماه شهر تهران
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸۰.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
نشست مشترک دکتر سیمایی با دبیران ادواری هیئت دولت
به منظور تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های دبیران ادواری هیئت دولت و بهره گیری از تجارب ارزنده آنان، روز دوشنبه دوم تیر ماه ۱۳۹۹ نشست صمیمانه ای به دعوت دکتر سیمایی دبیر هیئت دولت در محل دفتر هیئت دولت برگزار شد. دکتر سیمایی همچنین ابراز امیدواری کرد این نشست ها با هدف تعامل هرچه بیشتر و تبادل تجربه ها تداوم باید.
بررسی پیامدهای اجتماعی ناشی از شیوع کرونا در ایران و جهان
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی، به بررسی پیامدها و آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا و شرایط به وجود آمده در ایران و جهان پرداخته است.