هیئت وزیران، آیین‌نامه اجرائی موضوع جلب مشارکت بخش های خصوصی و تعاونی در اجرای طرح‌ها را ابلاغ نمود
۲۳ خرداد ۱۳۹۷
هیئت ‌وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد تبصره (19) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور، آیین نامه اجرایی تبصره (19) قانون بودجه سال 1397 کل کشور را به تصویب رسانید.
آیین نامه اجرایی ماده(12) قانون بیمه شخص ثالث، موضوع تعیین ظرفیت مجاز وسایل نقلیه
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
هیئت وزیران به استناد ماده (12) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه - مصوب 1395 – آیین‌نامه تعیین میزان ظرفیت مجاز وسایل نقلیه موضوع ماده یادشده را به تصویب رسانید.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درخواست معافیت از پرداخت هرگونه عوارض شهرداری را به هیئت وزیران ارایه نمود
۲۹ خرداد ۱۳۹۷
از آنجاییکه شهرداری ها از ارایه هرگونه خدمات شهری به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور معاف هستند و تمامی ساختمان های اداری، آموزشی، پژوهشی، رفاهی و دانشجویی و زیرساخت های مربوط از قبیل خیابان، فضای سبز و بلوارها این مؤسسات توسط خود آن ها احداث می گردد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پیشنهاد معافیت این مجموعه از پرداخت هرگونه عوارض شهرداری را به هیئت دولت ارایه نموده است.
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سند راهبردی توسعه گردشگری را تدوین کرد
۲۹ خرداد ۱۳۹۷
در راستای اجرای بند الف ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سند راهبردی توسعه گردشگری را در چهارچوب قوانین مربوطه با رویکرد استفاده حداکثری از بخش خصوصی جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.
تصویب آیین نامه اجرایی ماده (13) قانون نحوه ی فعالیت احزاب و گروههای سیاسی
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
هیئت وزیران به استناد ماده (13) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‏های سیاسی ـ مصوب 1395- و به پیشنهاد وزارت کشور، آیین نامه اجرایی ماده (13) قانون نحوه ی فعالیت احزاب و گروههای سیاسی را تصویب کرد.
گزارش عملکرد دو سالانه 1394 و 1395 شوراهای آموزش و پرورش سراسر کشور
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استان ها، شهرستان ها و مناطق ـ مصوب سال 1372 مجلس شورای اسلامی ـ اصلی ترین سند بالادستی در جلب و جذب مشارکت عمومی در اداره نظام تعلیم و تربیت است. براساس بند «6» ماده (4) قانون مذکور، وزارت آموزش و پرورش موظف شده است «گزارش عملکرد سالانه شوراهای زیر مجموعه خود در سراسر کشور را پس از ارزیابی و رتبه بندی، تنظیم و به هیات دولت ارائه نماید.»
درخواست مجوز وزارت راه و شهرسازی برای فروش ملک مازاد اداره کل راه و شهرسازی استان فارس
۲۱ خرداد ۱۳۹۷
وزارت راه و شهرسازی به منظور فروش ملک مازاد اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، از هیئت وزیران درخواست مجوز نموده است.
بررسی
۲۹ خرداد ۱۳۹۷
جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلانشهر ها جهت رسیدگی به پیشنهاد شهرداری تهران با عنوان "لایحه رسیدگی به تخلفات ساختمانی" به ریاست دکتر غفاری دبیر کمیسیون، دوشنبه 28 خرداد به میزبانی دفتر هیئت دولت تشکیل شد.
اختصاص اعتبار به وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات کمی و کیفی تأمین آب نخیلات شادگان در استان خوزستان
۲۸ خرداد ۱۳۹۷
هیئت وزیران با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص اعتبار به وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات کمی و کیفی تأمین آب نخیلات شادگان در استان خوزستان موافقت کرد.
انتشار کتاب چارچوب ارزیابی تأثیرات در تدوین و تنظیم سیاست‌ها، لوایح و مقررات
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
ارزیابی تأثیرات سیاست و تنظیم‌گری که گاه به‌جای آن از تعبیر تحلیل تأثیرات تنظیم‌گری یا ارزیابی تأثیرات استفاده می‌شود یکی از روش‌های تحلیل سیاست و مجموعه‌ای از گام‌های منطقی و مرتبط با یکدیگر است که در هنگام آماده‌سازی تصمیمات،سیاست‌ها، مقررات و لوایح پیشنهادی باید طی شود.
مصاحبه و گزارش های خبری
اولویت های جدید تامین ارز مشخص شد
بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
گزارش بانک جهانی از روند رو به رشد اقتصاد ایران
تازه ترین گزارش بانک‌جهانی درباره چشم‌انداز اقتصادی جهان از رشد4.1 اقتصاد ایران حکایت دارد؛ افزایشی که در نتیجه بهبود عملکرد اقتصادی و توسعه تعاملات تجاری بین المللی برای کشور به دست آمده است.
عقلانیت صلح جهانی در کنار برجام
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی با عنوان "عقلانیت صلح جهانی در کنار برجام" به بررسی ابعاد مختلف این موضوع پرداخته است.
علی اکبر صالحی: برجام نباشد ظرف ۱۰ ماه می‌توانیم ۱۸۰هزار سو را تولید کنیم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در صورت برهم خوردن برجام «دست به ماشه آماده شکستن حبس هسته ای» هستیم.
تالار گفتگو