پیشنهاد تخفیف ۱۵ درصدی سود بازرگانی برای کالا‌های وارداتی از مرز باشماق
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از گسترش پدیده قاچاق پیشنهاد تخفیف ۱۵ درصدی سود بازرگانی برای کالاهای وارداتی از مرز باشماق را به هیئت وزیران ارائه کرده است.
مجوز ترخیص یک دستگاه تویوتا اهدایی سازمان بهداشت جهانی به مناطق سیل زده
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
با موافقت اعضای کابینه یک دستگاه وانت تویوتا هایلوکس اهدایی توسط سازمان بهداشت جهانی برای استفاده در مناطق سیل زده از گمرک ترخیص می‌شود.
عضویت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در شورای هماهنگی مراکز لرزه نگاری و شتاب‌گذاری کشور
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
با موافقت اعضای کابینه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری به ترکیب شورای هماهنگی مراکز لرزه نگاری و شتاب گذاری کشور افزوده شد.
درخواست خروج موقت آثار نمایشگاهی برای برگزاری نمایشگاه «ملاقات پارس با سیلا» در کره جنوبی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار صدور مجوز خروج موقت آثار نمایشگاهی به منظور برگزاری نمایشگاهی با عنوان «ملاقات پارس با سیلا» در کره جنوبی شده است.
تصویب اصلاحیه «آیین‌‌نامه تشکل های مردم نهاد» در کمیسیون سیاسی و دفاعی و ارسال به هیئت دولت
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
جلسه اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی به ریاست وزیر اطلاعات و با محوریت بررسی پیشنهاد شورای‌عالی استان ها درخصوص اصلاح مواد (۷)، (۹) و (۱۱) «آیین‌نامه تشکل‌های مردم نهاد» ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار شد.
۰۵ خرداد ۱۳۹۸
آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی –مصوب ۱۳۹۶- در کمیسیون اصلی علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت به تصویب رسید و آماده طرح در هیئت وزیران است.
بررسی درخواست صدور مجوز تغییر بهره بردار یک پلاک ثبتی در استان ایلام از وزارت کشور به وزارت علوم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (پارک علم و فناوری استان ایلام) درخصوص صدور مجوز لازم جهت تغییر بهره‌بردار یک پلاک ثبتی واقع در استان ایلام، از وزارت کشور (استانداری ایلام) به آن وزارت را برای سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است.
الزام وزارت کشور به بازنگری آیین‌نامه «نحوه سازماندهی مشارکت شهروندان در امور ایمنی و مدیریت بحران شهری»
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
در جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهر‌های هیئت دولت که سه شنبه ۲۱ خرداد به ریاست دبیر کمیسیون برگزار شد آیین‌نامه «نحوه سازماندهی مشارکت شهروندان در امور ایمنی و مدیریت بحران شهری» بررسی و برای بازنگری و رفع ایرادات و ابهامات و تنظیم راهکار‌های متناظر با آسیب‌های اجتماعی احصا شده، به وزارت کشور عودت شد.
هادی حق شناس استاندار گلستان شد
۲۵ خرداد ۱۳۹۸
با تصویب هیئت وزیران، هادی حق شناس به عنوان استاندار گلستان تعیین شد.
۱۵ دی ۱۳۹۷
سامانه تصمیم هیئت وزیران از مهرماه امسال برای ارسال الکترونیکی پیشنهاد‌ها و بهبود فرایند رسیدگی به تصمیمات هیئت دولت راه اندازی شد.
مصاحبه و گزارش های خبری
ارسال مجدد لایحه مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به مجلس
هیئت وزیران با توجه به فرا رسیدن مهلت یک ماهه برای ارسال مجدد لایحه مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به مجلس شورای اسلامی، آن را بار دیگر جهت بررسی و تصویب نهایی به مجلس فرستاد.
افزایش ۱۰۳ درصدی بارش‌های جوی طی سال آبی اخیر
درجدیدترین گزارش منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی ۳۳۱ میلیمتر می‌باشد که نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۶۳ میلیمتر) ۱۰۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.
«لایحه شفافیت» در خط پایان دولت
«لایحه شفافیت» که در راستای پیشگیری و مبارزۀ با فساد شکل گرفته و امروزه مورد تأکید همه صاحب‏‌نظران می‏‌باشد، مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و هم اینک مراحل پایانی رسیدگی خود در دولت را طی می‏‌کند.
دستور رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی درخصوص رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری
دکتر حسن روحانی، به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دستور داد تا در زمینه رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در کشور و آموزش مهارت‌های عملی با هدف رونق تولید و اشتغالزایی اقدام کنند.