ارائه پیشنهاد عرضه ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران
۰۶ فروردين ۱۳۹۹
وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد «تعیین کالای ذرت و جو برای عرضه در بورس کالای ایران» را برای بررسی به دولت ارسال کرده است.
ابلاغ آیین‌نامه تعیین نحوه از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان
۲۱ اسفند ۱۳۹۸
دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی تعیین نحوه ازکارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان را برای اجرا به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ نمود.
پیشنهاد بازسازی ناوگان اتوبوس‌های شهری
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
وزارت کشور به منظور بازسازی ناوگان اتوبوس های شهری، پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون هوای پاک،‌ موضوع تعیین سن فرسودگی خودروها و بیمه انواع وسیله نقلیه موتوری را جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
بررسی آیین‌نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۸
آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین یا هیات امناء اماکن مذهبی سال ۱۳۹۹ در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به تصویب رسید.
پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه در ایران
۰۸ بهمن ۱۳۹۸
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مربوط به ورود و اقامت اتباع خارجه در ایران و افزودن یک تبصره به‏ منظور تسهیل در ورود و خروج دانشجویان خارجی دارای پروانه اقامت معتبر را به دولت ارائه نموده است.
درخواست فروش ملک وزارت جهاد در رفسنجان
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
وزارت جهاد کشاورزی درخواست فروش ملکی واقع در شهرستان رفسنجان استان کرمان را جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
ارسال لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» به مجلس
۱۰ شهريور ۱۳۹۸
رئیس جمهور لایحه «اصلاح ماده (۳۵) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران» درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
حمایت دولت از کسب و کارهای اقتصادی آسیب دیده از کرونا
۱۱ فروردين ۱۳۹۹
هیئت وزیران به منظور کاهش اثرات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، ضمن تعیین بخش ها و رسته های کسب و کارهای اقتصادی دچار بیشترین آسیب از این ویروس، تصمیمات لازم را درخصوص حمایت از این کسب و کارها اتخاذ کرد.
رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
۰۱ تير ۱۳۹۸
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
مصاحبه و گزارش های خبری
اتخاذ تصمیمات لازم درخصوص برگزاری جلسات کمیسیون‌های دولت در شرایط کرونایی
در اولین جلسه شورای داخلی دفتر هیئت دولت که صبح امروز به ریاست دکتر سیمایی صراف، دبیر هیئت دولت و با حضور دبیران و معاونان دفتر هیئت دولت به صورت مجازی برگزار شد درخصوص نحوه برگزاری جلسات مختلف کمیسیون‌های دولت در سال ۱۳۹۹ تصمیم‌گیری شد.
کاهش هفت درصدی بارش‌های جوی طی سال آبی اخیر
در جدیدترین گزارش آماری منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی به میزان ۳ /۱۸۸ میلیمتر بوده است که این مقدار نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۵ /۲۰۱ میلیمتر) هفت درصد کاهش نشان می‌دهد.
بررسی آیین‌نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۹
آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین یا هیات امناء اماکن مذهبی سال ۱۳۹۹ در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به تصویب رسید.
مصرف بهینه انرژی در فصل زمستان؛ به عنوان یک رسالت اجتماعی
سرد شدن هوا و کاهش دما در فصل زمستان و افزایش شدید مصرف گاز از سوی مشترکان خانگی و تجاری، مشکلاتی برای تأمین انرژی دیگر مشترکان و نیز صنایع و نیروگاه‌ها به همراه دارد؛ موضوعی که به سادگی با همکاری مشترکان و صرفه جویی در مصرف انرژی قابل مدیریت است.