بررسی پیشنهاد اصلاح ۲ قانون برای افزایش شفافیت مالیاتی در کمیسیون اقتصاد دولت
۳۱ فروردين ۱۳۹۸
برای افزایش شفافیت مالیاتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد جایگزین کردن عبارت "مالیات صفر" را به جای عبارت "معافیت " در قانون‌های چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی جمهوری اسلامی ایران و قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسه‌های دانش بنیان و تجاری سازی نورآوری‌ها و اختراعات را ارائه کرده است.
رئیس جمهور قانون دائمی شدن مدیریت خدمات کشوری را ابلاغ کرد
۲۸ فروردين ۱۳۹۸
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی قانون دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری را برای اجرا ابلاغ کرد.
ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز در دستور کار دولت
۲۸ فروردين ۱۳۹۸
نظر به اهمیت موضوع ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری فعالان حوزه کفش و مصنوعات چرمی دراستان آذربایجان شرقی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاد ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
برگزاری اولین جلسه کمیسیون فرهنگی هیئت دولت در سال جدید
۲۷ فروردين ۱۳۹۸
جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت در روز یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ به منظور بررسی سه پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
بررسی آیین نامه پیشنهادی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی
۱۱ اسفند ۱۳۹۷
پیش نویس «آیین نامه پیشنهادی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» توسط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دولت پیشنهاد شده و در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری در حال بررسی است.
درخواست تغییر بهره بردار دانشگاه علوم پزشکی شهید قدوسی یزد از وزارت بهداشت به وزارت کشور در هیئت دولت
۲۸ فروردين ۱۳۹۸
نظر به گستردگی و تنوع وظایف و مأموریت‌های استانداری یزد و نیاز مبرم این مجموعه به ساختمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، وزارت کشور، درخواست بازگشت حق استفاده از ساختمان مذکور از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این وزارت را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
لایحه اصلاح ماده (۳۵) آیین نامه معاملات شهرداری تهران در کمیسیون خاص امور کلانشهر‌های هیئت دولت
۱۸ فروردين ۱۳۹۸
شهرداری تهران با هدف رفع چالش‌های اجرایی بعضی از قوانین و مقررات مربوط به مناقصه و مزایده، لایحه پیشنهادی اصلاح ماده (۳۵) آیین نامه معاملات این نهاد را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
تداوم پرداخت بسته حمایت غذایی به اقشار کم درآمد در سال ۹۸
۲۱ فروردين ۱۳۹۸
با تصویب هیئت وزیران بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی به گروه‌های کم درآمد جامعه برای خرید کالا‌های اساسی در سال ۱۳۹۸ پرداخت می‌شود.
۱۵ دی ۱۳۹۷
سامانه تصمیم هیئت وزیران از مهرماه امسال برای ارسال الکترونیکی پیشنهاد‌ها و بهبود فرایند رسیدگی به تصمیمات هیئت دولت راه اندازی شد.
مصاحبه و گزارش های خبری
صیانت از حریم طبیعت باید بدون مماشات پیگیری شود
جلسه شورای عالی آب ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
دستور رئیس‌جمهور به وزیر کشور برای مدیریت جامع بحران سیل اخیر
رئیس جمهور در دستوری وزیر کشور را عهده‌دار مسئولیت مدیریت جامع بحران سیل اخیر در دستگاه‌های اجرایی، همه نهاد‌ها و سازمان‌های همکار و موثر نمود.
تأمین منابع لازم برای کمک به سیل زدگان
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به میزان زیاد خسارت وارده به مناطق سیل زده، با تأمین اعتبار لازم از منابع گوناگون، هیچ خسارت دیده‌ای بدون حمایت باقی نماند.
با دستور رئیس جمهور، کمیته ملی سیلاب شکل می گیرد
وزیر نیرو بیان داشت: به دستور رئیس جمهور،‌ کمیته ملی سیلاب با عضویت ۱۰ کارگروه تشکیل خواهد شد که البته اکنون در مرحله صدور احکام قرار دارد.