ارائه درخواست رفع ابهامات اجرایی مصوبه امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه
۲۰ آذر ۱۳۹۷
با توجه به ابهامات اجرایی بانک‌ها در خصوص مصوبه هیئت وزیران و نیز اصلاحیه آن با موضوع «امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در زمینه‌های متعدد» بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیش نویس پیشنهادات کارشناسی خود را جهت سیر مراحل بررسی و اعلام نظر هیئت وزیران ارائه نموده است.
ارائه پیشنهاد تدوین سند جامع مدل سازی اطلاعات ساختمان
۲۰ آذر ۱۳۹۷
وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت تنظیم سند جامع مدل سازی اطلاعات ساختمان، آیین نامه اجرایی پیشنهادی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
اصلاح موادی از قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶
۱۸ آذر ۱۳۹۷
وزارت امور اقتصادی و دارایی اصلاح مواد ۳۱ و ۳۲ و ۳۴ تا ۳۶ قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶ را به هیئت دولت پیشنهاد کرد.
برگزاری جلسه تخصصی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری با موضوع «اثربخش نمودن تخصیص بودجه دولتی به دانشگاه‌ها»
۲۱ آذر ۱۳۹۷
جلسه تخصصی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری با حضور دبیر کمیسیون، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، امیر کبیر، تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران در خصوص اثر بخش نمودن تخصیص بودجه دولتی به دانشگاه‌ها برگزار شد.
ارائه درخواست صدور مجوز واگذاری حق بهره برداری از ملکی واقع در تهران به سازمان ملی استاندارد
۱۷ آذر ۱۳۹۷
سازمان ملی استاندارد ایران، درخواست واگذاری حق بهره برداری از ملکی متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در تهران را که در سال ۱۳۹۶ و با مساعدت وزیر وقت وزارت مذکور بر اساس صورتجلسه فی ما بین به این سازمان واگذار شده بود جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
ارائه آیین نامه ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری
۱۷ شهريور ۱۳۹۷
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تقویت گونه های مختلف گردشگری در شهرها، آیین نامه ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
اصلاح لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی
۲۰ آذر ۱۳۹۷
هیئت وزیران اصلاحیه لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.
انتشار کتاب چارچوب ارزیابی تأثیرات در تدوین و تنظیم سیاست‌ها، لوایح و مقررات
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
ارزیابی تأثیرات سیاست و تنظیم‌گری که گاه به‌جای آن از تعبیر تحلیل تأثیرات تنظیم‌گری یا ارزیابی تأثیرات استفاده می‌شود یکی از روش‌های تحلیل سیاست و مجموعه‌ای از گام‌های منطقی و مرتبط با یکدیگر است که در هنگام آماده‌سازی تصمیمات،سیاست‌ها، مقررات و لوایح پیشنهادی باید طی شود.
مصاحبه و گزارش های خبری
سازمان حمایت از مصرف کننده بر نرخ لبنیات و مرغ نظارت می‌کند
وزیر جهادکشاورزی گفت: متعادل سازی قیمت فرآورده‌های لبنی و گوشت مرغ نیازمند حضور سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دستگاه‌های نظارتی است تا اجحاف در حق مصرف کنندگان نشود.
درباره رتبه بندی معلمان پیش داوری نکنید
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از همکاران فرهنگی می‌خواهم هر گونه پیش داوری درباره رتبه بندی را متوقف کنند، گفت: هر زمان که طرح، آئین نامه و بودجه رتبه بندی به تصویب رسید و ابلاغ شد، در خدمت فرهنگیان برای شنیدن انتقاد‌های آن‌ها هستیم.
ارائه گزارش جلسه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۷ هیئت وزیران
دبیر هیئت دولت، ضمن ارائه گزارشی موجز از جلسه مورخ چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۷ هیئت وزیران، اهم تصمیمات و مصوبات این نشست را تشریح کرد.
تبدیل قدرت به اقتدار مهم‌ترین کارکرد حقوق اساسی است
معاون حقوقی رئیس‌جمهور تأکید کرد: تبدیل قدرت به اقتدار مهم‌ترین کارکرد حقوق اساسی است و قانون اساسی در این فرآیند مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند.