آیین نامه اجرایی بند (ز) تبصره (6) قانون بودجه سال 1397 کل کشور (بیمه کلیه مشترکان برق و گاز)
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
براساس بند (ز) تبصره (6) قانون بودجه سال 1397 کل کشور هریک از وزارتخانه های نفت و نیرو مجاز می باشند ماهانه از هر واحد مسکونی و تجاری مشترکان گاز و برق، مبلغی را اخذ و به حساب درآمد عمومی واریز و برای بیمه خسارات مالی و جانی به مصرف برسانند. در همین راستا سازمان برنامه و بودجه کشور، متن پیشنهادی آیین نامه مربوطه را جهت بررسی و تصویب در هیأت وزیران ارایه نموده است.
ارایه آیین نامه اجرایی بند (ن) تبصره (6)قانون بودجه سال 1397 کل کشور موضوع بهبودشاخص های محیط‏زیست وکاهش اثرات مخرب مدیریت غیراصولی پسماندها
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
براساس بند (ن) تبصره (6) قانون بودجه سال 1397 کل کشور در راستای بهبود شاخص های محیط‏زیست و کاهش اثرات مخرب مدیریت غیراصولی پسماندهای عادی، سازمان امور مالیاتی موظف است تا سقف نیم‌درصد از فروش کالاهایی را که مصرف آن ها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می‌گردد دریافت و برای ایجاد تأسیسات منطقه‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی در اختیار سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور قرار دهد. لذا در این راستا متن پیشنهادی آیین نامه یادشده را جهت بررسی و تصویب در هیأت ‌وزیران ارایه شده است.
بررسی آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور در کمیسیون فرعی فرهنگی هیئت دولت
۲۹ فروردين ۱۳۹۷
آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور، در دومین جلسه کمیسیون فرعی فرهنگی هیات دولت که با حضور نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونان وزارت خانه های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری برگزار شد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با اصلاح بخشی از آن تصویب شد.
ایجاد مرز رسمی دریایی بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی
۲۱ بهمن ۱۳۹۶
هیئت وزیران به استناد تبصره (1) ماده (103) قانون امور گمرکی – مصوب 1390-ایجاد مرز رسمی دریایی بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی را تصویب کرد
گزارش عملکرد دو سالانه 1394 و 1395 شوراهای آموزش و پرورش سراسر کشور
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استان ها، شهرستان ها و مناطق ـ مصوب سال 1372 مجلس شورای اسلامی ـ اصلی ترین سند بالادستی در جلب و جذب مشارکت عمومی در اداره نظام تعلیم و تربیت است. براساس بند «6» ماده (4) قانون مذکور، وزارت آموزش و پرورش موظف شده است «گزارش عملکرد سالانه شوراهای زیر مجموعه خود در سراسر کشور را پس از ارزیابی و رتبه بندی، تنظیم و به هیات دولت ارائه نماید.»
مجوز واگذاری حق استفاده پلاک ثبتی 6933 /5603 واقع در تهران خ پاکستان به موسسه هنرمندان پیشکسوت
۲۲ فروردين ۱۳۹۷
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز واگذاری حق استفاده پلاک ثبتی 6933 /5603 واقع در تهران خ پاکستان به موسسه هنرمندان پیشکسوت را تصویب کرد
لایحه الحاق یک تبصره به ماده (2) قانون تعاریف محدوده و حریم شهر روستا و شهرک
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
براساس طرح جامع جدید شهر تهران به عنوان سند اصلی طرح راهبردی - ساختاری توسعه و عمران شهر تهران، حریم پایتخت به وسعت تقریبی 5918 کیلومتر مربع شامل شهرستان های کنونی تهران، ری و ... تعیین شده و راهبردهای توسعه، ساماندهی و صیانت از حریم پایتخت مشخص گردیده است. از آنجایی که عدم نظارت صحیح و کافی بر گستره حریم شهر تهران از طرف فرمانداری ها و بخشداری های مجاور شهرستان تهران تأثیرات سوئی در حریم پایتخت می گذارد و شهر تهران را با مشکلات متعددی مواجه می نماید در راستای اصلاح و توسعه مرز تقسیمات کشوری شهرستان فوق «لایحه الحاق یک تبصره به ماده (2) قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها» جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیأت وزیران ارایه شده است.
انتشار کتاب چارچوب ارزیابی تأثیرات در تدوین و تنظیم سیاست‌ها، لوایح و مقررات
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
ارزیابی تأثیرات سیاست و تنظیم‌گری که گاه به‌جای آن از تعبیر تحلیل تأثیرات تنظیم‌گری یا ارزیابی تأثیرات استفاده می‌شود یکی از روش‌های تحلیل سیاست و مجموعه‌ای از گام‌های منطقی و مرتبط با یکدیگر است که در هنگام آماده‌سازی تصمیمات،سیاست‌ها، مقررات و لوایح پیشنهادی باید طی شود.
مصاحبه و گزارش های خبری
افزایش تعرفه خودروی هیبریدی؛ افزایش آلایندگی یا ناکامی واردکنندگان در کسب سود نا متعارف؟! (فصل اول)
پس از تصویب افزایش تعرفه خودروهای واراداتی، موجی از انتقادها نسبت به افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی با استناد به اهمیت این خودروها در کاهش آلایندگی هوا و مصرف سوخت شکل گرفت. در این گزارش، دلایل افزایش تعرفه با اتکا به دلایل علمی و واقعیات موجود بررسی می شود.
ابلاغ قانون بودجه سال 1397 کل کشور
دکتر روحانی رییس جمهور قانون بودجه ۱۳۹۷ کل کشور را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
تالار گفتگو